Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. apríla 2013

Pri pražskom Národnom divadle došlo k výbuchu


Tagy: Praha výbuch

Na pražskom Smetanovom nábreží nastala v pondelok okolo desiatej hodiny predpoludním silná explózia. Informuje o tom internetový portál idnes.cz. Explóziu bolo počuť v celom centre hlavného mesta českej ...Zdieľať
 V centre Prahy vybuchol dom, trosky zasypali niekoľko ľudí


PRAHA 29. apríla  - Jedným z domov v centre Prahy v Divadelnej ulici pri Smetanovom nábreží otriasol v pondelok okolo 10.00 silný výbuch, ktorý zranil niekoľko ľudí, uviedla hovorkyňa pražskej polície Eva Kropáčová.

Na mieste sú hasiči, záchranári aj polícia. Výbuch bolo podľa svedkov počuť až do vzdialenosti jedného kilometra. Podľa polície udalosť bola nahlásená ako výbuch plynu.

Tlaková vlna vyrazila okná na domoch a podľa svedkov zasiahla aj okoloidúce autá. Z blízkej budovy FAMU, Fakulty sociálnych štúdii a Galérie Hollar ihneď po výbuchu začali vybiehať študenti.

Hasiči pomohli vyjsť von niekoľkým zakrvaveným osobám. Ostatných pre nebezpečenstvo ďalšieho výbuchu tiež vyviedli z budovy. Na miesto nešťastia prišlo päť sanitiek a dvaja lekári. Počet zranených zatiaľ nie je známy.

Informácie priniesol český portál iDnes
SPRÁVU AKTUALIZUJEME

Tagy: Praha výbuch
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko chce nižšie clo na ropu a zvýšenie dane z ťažby
<< predchádzajúci článok
V Košiciach rušia školy, samospráva obnovila vozový park