Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. marca 2013

Pri Žarnovici sa zrazilo 20 áut, obete nehlásiaNa rýchlostnej ceste R1 pri Voznici v okrese Žarnovica sa krátko pred 10:00 stala hromadná nehoda. Ako pre agentúru SITA uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, pri ...Zdieľať
nehoda BANSKÁ BYSTRICA 29. marca  - Hromadná nehoda, ktorá sa pred 10:00 stala pri Voznici v okrese Žarnovica, mala oveľa menej účastníkov, ako bolo pôvodne nahlásené.


Ako pre agentúru SITA uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, hliadka na mieste zistila, že sa tam zrazili štyri autá, pričom išlo iba o škodové udalosti.

Podľa prvotných informácií malo ísť o nehodu zhruba 20 áut. Podľa Faltániovej tam viacero áut stálo v kolóne, čo mohlo vyvolať dojem, že sú tiež účastníkmi nehody.

Hasiči v Nitrianskom kraji mali od rána už 23 výjazdov v súvislosti so snežením.

Vo väčšine prípadov museli odstraňovať stromy a konáre, ktoré pod ťarchou ťažkého mokrého snehu popadali na vozovku, autá či elektrické vedenie.

Ako informoval agentúru SITA nitriansky krajský hovorca hasičov Viliam Pánsky, najväčšie problémy sú v okresoch Nitra a Levice.

Odporúčame:

Situácia na cestách sa zhoršuje, pozrite si obmedzeniaVšetku dostupnú techniku aj ľudí nasadili na zvládnutie situácie so snehom hasiči a cestári v Levickom okrese.

Ako agentúru SITA informoval krajský hovorca hasičov Viliam Pánsky, na zasadnutí krízového štábu prisľúbilo pomoc aj mesto Levice a tiež Povodie Hrona, ktoré má poskytnúť ľudí aj techniku.

„Budú to najmä motorové píly a traktory, aby v prípade, že bude treba píliť nejaké väčšie stromy, bol zabezpečený aj odťah v Leviciach aj v Šahách,“ povedal Pánsky. V Levickom okrese už museli hasiči od rána odstraňovať popadané stromy na 19-tich miestach, okrem toho zasahovali aj pri dvoch dopravných nehodách.

Výjazdy súvisiace s počasím mali hasiči aj v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Topoľčany. Vo väčšine prípadov museli odstraňovať stromy a konáre, ktoré pod ťarchou ťažkého mokrého snehu popadali na vozovku, autá či elektrické vedenie.


Odporúčame:
Sneh a záveje, cesty sú v piatok nebezpečné
 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kresťania si pripomínajú ukrižovanie Ježiša Krista
<< predchádzajúci článok
Veľký piatok je deň utrpenia a ukrižovania