Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. marca 2013

Sneh a záveje, cesty sú v piatok nebezpečnéSneženie, vietor ako i snehové jazyky a záveje môžu komplikovať dopravu na celom Slovensku s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja. Vyplýva to z meteorologickej výstrahy, ktorú dnes ...Zdieľať
sneh BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) - Sneženie, vietor ako i snehové jazyky a záveje môžu komplikovať dopravu na celom Slovensku s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja.


Vyplýva to z meteorologickej výstrahy, ktorú dnes o 9:25 vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) s platnosťou do poludnia, prípadne až podvečerných hodín.

Na sneženie vydali meteorológovia druhý stupeň výstrahy v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom a Žilinskom kraji. V Nitrianskom a v Prešovskom platí pre sneženie prvý stupeň výstrahy.

Odporúčame:

Situácia na cestách sa zhoršuje, pozrite si obmedzeniaSituáciu môžu vo všetkých krajoch s výnimkou Nitrianskeho komplikovať snehové jazyky a záveje. V Banskobystrickom, Prešovskom a v Žilinskom kraji meteorológovia navyše očakávajú miestami v nárazoch silný vietor. Pre vietor aj pre vytváranie snehových závejov a jazykov vydal SHMÚ výstrahy prvého stupňa. Vodiči a aj chodci by mali byť viac opatrní.

Slovenská správa ciest informuje:
* Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem úsekov D2 Stupava - Lamač, D1 Senec - Horná Streda, Nové Mesto nad Váhom - Beluša a Važec - Jánovce a R1 Trnava - Banská Bystrica, kde je vrstva čerstvého až kašovitého snehu do 3 cm.

*Všetky cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na západom a strednom Slovensku je zväčša pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do 3 - 5 cm, na východe územia sú cesty prevažne suché až mokré.

* Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je pokrytý vrstvou čerstvého prípadne kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm, okrem HP Biela Hora, Fačkov, Vernár, Pusté Pole, Soroška, Ďurďošík a Dargov, ktorých povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Upozornenie pre vodičov:
* Horský priechod Donovaly je pre nákladnú dopravu nad 10 m pre husté sneženie uzavretý.

* Cesta III/06518 v úseku Banská Štiavnica po kríž. SkY centrum je pre husté sneženie uzavretá pre všetky vozidlá. Premávku riadi Dopravná polícia a cesta je uzavretá do odvolania.

* Vplyvom silného vetra sa v okrese Turčianske Teplice na cestách vytvárajú snehové jazyky.

* Vplyvom silného nárazového vetra a sneženia sa na ceste II/501 Rohožník - Plavecký Mikuláš vytvárajú snehové jazyky a záveje.
Na ceste I/2 na nadjazde nad diaľnicou D2 pri Zohore a pri čerpacej stanici Jurki je osadené dopravné značenie "Iné nebezpečenstvo" z dôvodu nebezpečných výtlkov.

* Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch a pri vodných tokoch zvýšené riziko vzniku poľadovice.

Premávka na hraničných priechodoch v Bratislavskom kraji bola ráno plynulá, na diaľnici D1 bola doprava obmedzená pre kašovitý a ujazdený sneh. V okresoch Pezinok, Malacky a Senec bola doprava ráno obmedzená, hlavné komunikácie neodhrnuté, zasnežené s vyjazdenými koľajami.

Horský priechod Pezinská Baba bol prejazdný s obmedzením, vozovka bola neodhrnutá. V hlavnom meste Bratislave boli podľa vozovky mokré miestami s kašovitým a ujazdeným snehom.

Kalamita v Nitre

Husté sneženie dnes komplikuje dopravu na cestách v Nitrianskom kraji. Cesty sú pokryté vrstvou snehu, šmýka sa, problémy majú najmä kamióny. Ako agentúru SITA informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, cesta v smere z Vrábeľ do Levíc bola dočasne neprejazdná, vyťahovali tam zapadnutý kamión.

V Operačné stredisko krajskej polície žiada vodičov kamiónov a vozidiel nad 7,5 tony, aby až do odvolania nejazdili po cestách v okrese Nitra. Výnimku tvorí rýchlostná cesta R1.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bankovému sektoru klesol zisk o vyše 12 percent
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy vo štvrtok stúpli, zlato zlacnelo