Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. decembra 2010

Priemerná cena benzínu v USA je najvyššia od októbra 2008Priemerná cena, ktorú musia vodiči v Spojených štátoch amerických zaplatiť za galón benzínu, za posledný týždeň vzrástla nad úroveň 3 USD a nachádza sa tak na najvyššej úrovni ...Zdieľať
benzinka Foto: SITA/APWASHINGTON 28. decembra (WEBNOVINY) - Priemerná cena, ktorú musia vodiči v Spojených štátoch amerických zaplatiť za galón benzínu, za posledný týždeň vzrástla nad úroveň 3 USD a nachádza sa tak na najvyššej úrovni od októbra 2008. Informovalo o tom v pondelok americké ministerstvo energetiky. Priemerná cena benzínu vzrástla oproti predchádzajúcemu týždňu o 7 centov na 3,05 USD za galón, pod čo sa podpísali vyššie ceny ropy. V medziročnom porovnaní sú ceny benzínu vyššie o 44,5 centu.

Ceny nafty vzrástli minulý týždeň o 4,6 centu na 3,29 USD za galón a medziročne poskočili o 56,2 centu. Ceny ľahkej americkej ropy oslabili v pondelok o 51 centov na 91 USD za barel, keď sa snehová búrka na východnom pobreží podpísala pod už aj tak slabý objem obchodov na komoditnej burze.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôchodca zaútočil na dôchodkyňu, teraz čelí obvineniu
<< predchádzajúci článok
Japonsko je pripravené zasiahnuť voči silnému jenu