Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2012

Prípad Privatbanky Roberta Kaliňáka zatiaľ nezaujímaMinister vnútra Robert Kaliňák sa zatiaľ nezaujímal o prípad Privatbanky, patriacej do portfólia skupiny Penta, v súvislosti s ktorou exminister vnútra Daniel Lipšic začiatkom apríla informoval, že ...Zdieľať
robert kalinak BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) - Minister vnútra Robert Kaliňák sa zatiaľ nezaujímal o prípad Privatbanky, patriacej do portfólia skupiny Penta, v súvislosti s ktorou exminister vnútra Daniel Lipšic začiatkom apríla informoval, že kontrolóri finančnej polície pri druhej kontrole v Privatbanke narazili na dve podozrivé transakcie.


"Nie, nezaujímal som sa a neviem, či sa tak skoro budem, pretože to je otázka orgánov činných v trestnom konaní, ktorým naozaj nevstupujem do kompetencií a ani nebudem. Ak bude záujem Prezídia Policajného zboru ma informovať o tejto otázke, pretože ju budú považovať za dôležitú, tak sa informovať budem," povedal v stredu Kaliňák po rokovaní vlády.

Pánom trestného konania je podľa ministra vždy generálny prokurátor. "A to som dodržoval aj v štyroch rokoch môjho pôsobenia predtým s výnimkou situácií, keď nás médiá vyzývali, aby sme nejakým spôsobom reagovali," dodal. Kaliňák nechcel komentovať, či Lipšic porušil právomoci verejného činiteľa.

"Vzhľadom na to, že to bolo tak blízko pri voľbách, som to neregistroval, takže nechcem sa vyjadriť k niečomu, čo nemám ani podrobne naštudované," doplnil. Kaliňák však podotkol, že politici by nemali vynášať súdy.

Lipšic začiatkom apríla informoval, že kontrolóri finančnej polície pri kontrole v Privatbanke objavili prevod troch miliónov eur na účet fyzickej osoby za údajný predaj cenných papierov, ktorý sa uskutočnil v daňovom raji. V druhom prípade išlo o štvormiliónovú transakciu pripísanú na Daňovom úrade Bratislava I nemenovanej firme. V Privatbanke to už bolo druhé podozrivé zistenie kontrolórov, za prvé už dostala sankciu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Starosta obce Zubák zahynul v jame počas výkopových prác
<< predchádzajúci článok
Český premiér chce voľby, ak nebude jasná vládna väčšina

Prípad Privatbanky Roberta Kaliňáka zatiaľ nezaujíma - diskusné fórum čitateľov