Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2012

Z futbalového štadióna sa má stať Národné tréningové centrumPoslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade dnes chválili návrh na predaj Futbalového štadióna v Poprade pre Slovenský futbalový zväz. Slovenský futbalový zväz plánuje v Poprade ...Zdieľať
futbal POPRAD 18. apríla (WEBNOVINY) – Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade dnes chválili návrh na predaj Futbalového štadióna v Poprade pre Slovenský futbalový zväz.


Slovenský futbalový zväz plánuje v Poprade vybudovať Národné tréningové centrum na východe Slovenska. Futbalový zväz sa zaväzuje prebudovať futbalový štadión tak, aby spĺňal podmienky pre kategóriu 3 v zmysle kategorizácie UEFA.

Zrekonštruovaný futbalový štadión bude možné využívať na zápasy slovenskej reprezentácie pre všetky vekové kategórie, vrátane A kategórie. Tomuto kroku predchádzalo ukončenie nájomnej zmluvy medzi mestom Poprad a spoločnosťou Aquapark Poprad, ktorá mala štadión od roku 2006 v 20-ročnom prenájme. Definitívne rozhodnú poslanci o predaji vyše 40-ročného futbalového štadióna pre futbalový zväz na mimoriadnom zasadnutí 9. mája.

Národné tréningové centrum by malo vyrásť najneskôr do roku 2015 v dvoch etapách. Do roku 2013 sa futbalový zväz zaväzuje kompletne zrekonštruovať existujúcu tribúnu s kapacitou 2000 divákov v hodnote 608-tisíc eur, zrekonštruovať hlavnú hraciu plochu s vybudovaním vyhrievaného trávnika v hodnote 750-tisíc eur, nové umelé osvetlenie 775-tisíc eur a zrekonštruovať administratívnu a hotelovú časť v hodnote 300 tisíc eur.

Celkové náklady na prvú etapu predstavujú 2,433 mil. eur. V druhej etape, do roku 2015, sa futbalový zväz zaväzuje vybudovať tréningové ihrisko s umelým povrchom, vrátane umelého osvetlenia, v hodnote 810 000 eur a novú tribúnu s kapacitou 3000 divákov v hodnote 1,1 mil. eur.

Na základe zmluvy medzi mestom a Slovenským futbalovým zväzom bude môcť Národné tréningové centrum využívať Futbalový klub Poprad na tréningy a majstrovské zápasy raz týždenne. FK Poprad je účastníkom 3. ligy Východ. Podmienkou predaja futbalového štadióna je tiež poskytnutie štadióna mestu Poprad jedenkrát ročne na usporiadanie kultúrnych, športových či iných podujatí.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Automobilky na Slovensku čaká rekordný rok
<< predchádzajúci článok
Katedra marketingovej komunikácie sa rozhodla dráždiť

Z futbalového štadióna sa má stať Národné tréningové centrum - diskusné fórum čitateľov