Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2011

Prívrženci Tea Party odmietajú obvinenia z tragédiePrívrženci americkej radikálnej konzervatívnej strany Tea Party v pondelok rezolútne odmietli, že by ich strana či neúspešná republikánska kandidátka na viceprezidentku ...Zdieľať
palinova Sarah PalinováFoto: SITA/APWASHINGTON 11. januára (WEBNOVINY) - Prívrženci americkej radikálnej konzervatívnej strany Tea Party v pondelok rezolútne odmietli, že by ich strana či neúspešná republikánska kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová niesli spoluzodpovednosť za víkendovú tragédiu v arizonskom Tucsone. V pondelkovom stanovisku stúpenci Republikánskej strany označili takéto názory za "nezmyselné" so snahou "umlčať" a kompromitovať ich. Podľa konzervatívcov chcú liberáli a ľavičiari "využiť" tragédiu vo svoj prospech a zdiskreditovať ich snahy o zrušenie reforiem súčasnej vlády a bezpodmienečné porazenie kandidáta Demokratickej strany v budúcoročných prezidentských voľbách.


Tea Party a Palinová sa za svoje kontroverzné spôsoby vyjadrovania voči politike prezidenta Baracka Obamu dostali do centra pozornosti po nedeľňajšej tragickej streľbe na demokratickú kongresmanku Gabrielle Giffordsovú. Podľa medializovaných názorov sa mohol páchateľ inšpirovať práve nekompromisnou rétorikou republikánov. Narážajú tak na ich kampaň pred novembrovými voľbami do Kongresu, počas ktorej Palinová okrem iného zverejnila mapku so zameriavačom namiereným na predstaviteľov Demokratickej strany zodpovedných za reformu zdravotníctva z dielne Obamovej administratívy. Giffordsová bola medzi nimi.

Tragický incident v štáte Arizona sa odohral v nedeľu v priestoroch nákupného strediska, kde 40-ročná kongresmanka Demokratickej strany organizovala stretnutie s občanmi. Podľa výpovedí svedkov páchateľ mieril priamo na Giffordsovú, ktorú z tesnej blízkosti postrelil do hlavy. Výsledkom útoku je šesť mŕtvych a 13 zranených. Páchateľovi, 22-ročnému Jaredovi Loughnemu, hrozí pre závažnosť jeho činu trest smrti.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Studené počasie v Indii zabilo 116 ľudí
<< predchádzajúci článok
Británia a Čína podpísali obchodné dohody za 3 mld. eur