Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2011

Británia a Čína podpísali obchodné dohody za 3 mld. eurČína a Veľká Británia v pondelok podpisom spečatili obchodné dohody v celkovej hodnote tri miliardy eur. ...Zdieľať
britaniacina Čínsky vicepremiér Liu Kche-čchiang vpravo a britský vicepremiér Nick Clegg vľavo.Foto: SITA/APLONDÝN 11. januára (WEBNOVINY) - Čína a Veľká Británia v pondelok podpisom spečatili obchodné dohody v celkovej hodnote tri miliardy eur. Stalo sa tak počas prebiehajúcej návštevy čínskeho vicepremiéra Lia Kche-čchianga, ktorý sa v pondelok stretol s premiérom Davidom Cameronom aj jeho zástupcom, vicepremiérom Nickom Cleggom. Li, ktorý je označovaný za budúceho čínskeho premiéra, prišiel do Británie v rámci svojho európskeho turné s predchádzajúcimi zastávkami v Španielsku, Nemecku a Francúzsku. Vicepremiéra na obchodných cestách po starom kontinente sprevádza aj skupina 150 čínskych podnikateľov.

Britsko-čínske obchodné dohody sa týkajú automobilového a energetického priemyslu. Vzájomné dobré vzťahy dokumentuje aj gesto čínskej delegácie, ktorá v mene vlády v Pekingu v pondelok oficiálne požičala Londýnu dve pandy. Tie umiestnia v zoologickej záhrade v škótskej metropole Edinburgh a pobudnú v nej desať rokov. Pôjde o prvé zvieratá tohto druhu na Britských ostrovoch po takmer 20 rokoch.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prívrženci Tea Party odmietajú obvinenia z tragédie
<< predchádzajúci článok
Tunis si predvolal veľvyslanca USA pre reakciu na nepokoje