Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. novembra 2012

Proces s bývalým líbyjským premiérom odložili o mesiacProces s bývalým líbyjským premiérom al-Bagdádím al-Mahmúdím, ktorý bol vo funkcii počas režimu diktátora Muammara Kaddáfího, sa napokon začne až o mesiac. V pondelok o tom ...Zdieľať
libya TRIPOLIS 12. novembra (WEBNOVINY) - Proces s bývalým líbyjským premiérom al-Bagdádím al-Mahmúdím, ktorý bol vo funkcii počas režimu diktátora Muammara Kaddáfího, sa napokon začne až o mesiac.


V pondelok o tom prostredníctvom hovorcu informoval líbyjský generálny prokurátor. Súd chce al-Mahmúdího obhajcom poskytnúť viac času na prípravu a pojednávanie sa tak namiesto 10. novembra začne až 10. decembra.

Sedemdesiatročný al-Mahmúdí, pôvodným povolaním lekár, je jeden z mála predstaviteľov Kaddáfího režimu, ktorí sa dostali pred súd. Premiérom bol do roku 2006 až do smrti diktátora v roku 2011.

Na súdny proces čaká v Líbyi aj Kaddáfího syn Sajf al-Islám, ktorého obvinili zo zločinov proti ľudskosti. Líbyjského úrady ho chcú súdiť doma, Medzinárodný trestný súd však žiada o jeho vydanie.

Ďalším obvineným je šéf bývalej tajnej služby Abdulláh Senussí.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozíciu trápi stav v justícii, poslanci mimoriadne zasadnú
<< predchádzajúci článok
US Steel má viacero kupcov, huty pošlú listy zamestnancom