21. apríla 2010

Prvé body Hossu a Kopeckého v play-off

V utorkových zápasoch 1. kola play-off o Stanleyho pohár sa do kanadského bodovania zapísali dvaja slovenskí hokejisti. Tomáš Kopecký vyrovnával v 18. minúte súboja Nashville - ...+VIDEO

hossa Foto: SITA, AP

NEW YORK 21. apríla (WEBNOVINY) - V utorkových zápasoch 1. kola play-off o Stanleyho pohár sa do kanadského bodovania zapísali dvaja slovenskí hokejisti. Tomáš Kopecký vyrovnával v 18. minúte súboja Nashville - Chicago na 1:1 po asistencii Mariána Hossu, ale hostia napokon podľahli 1:4 a v sérii prehrávajú 1:2 na zápasy. Pre oboch Slovákov to bol prvý bod v play-off NHL 2009/2010. Kopecký okrem gólu vystrelil na brankára Nashvillu Rinneho trikrát a celkovo strávil na ľade 12:23 min. Hossa odohral 18:20 min a okrem asistencie si do štatistík zapísal ešte 3 strely a 2 mínusové body.

V zápase Colorado - San Jose (1:2 po predĺžení) sa v domácom tíme objavil útočník Marek Svatoš, ktorý strávil na ľade 13:18 min a na súperovho brankára vyslal 4 strely. San Jose vyrovnalo stav série na 2:2.

V dueli Ottawa - Pittsburgh (4:7) sa blysol Sidney Crosby z tímu Penguins, ktorý strelil 2 góly a na ďalšie 2 prihrával. Pittsburgh vedie v sérii 3:1, rovnako aj Philadelphia, ktorá zvíťazila nad New Jersey 4:1.

Detroit zdolal Phoenix 3:0 a vyrovnal stav série na 2:2.

Výsledky utorkových duelov 1. kola play-off bojov o Stanleyho pohár (hrá sa na 4 víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Detroit - Phoenix 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série: 2:2

Nashville - Chicago 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) - stav série: 2:1, Tomáš Kopecký 1+0, Marián Hossa (obaja Chicago) 0+1

Colorado - San Jose 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1) - stav série: 2:2