Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. júla 2007

PSA preveruje uplatnenie rumunských pracovníkov v závodeZhruba 100 rumunských pracovníkov v trnavskom závode automobilky PSA Peugeot Citroën preveruje vedenie fabriky. "Letné mesiace spôsobujú veľké výkyvy v ponuke pracovných miest. Ľudia z regiónu v tomto ...Zdieľať

TRNAVA 3. júla (WEBNOVINY) - Zhruba 100 rumunských pracovníkov v trnavskom závode automobilky PSA Peugeot Citroën preveruje vedenie fabriky. "Letné mesiace spôsobujú veľké výkyvy v ponuke pracovných miest. Ľudia z regiónu v tomto čase tradične odchádzajú za krátkodobými brigádami do zahraničia," vysvetlil hovorca PSA Slovakia Peter Švec. Dodal, že aj príchod nových investorov do regiónu vytvára možné riziko nedostatku voľných pracovníkov. Automobilka si chce poistiť udržanie tempa výroby. Rumuni sú od mája zamestnaní na prevádzkach montáže, zvarovne a lakovne. PSA monitoruje ich správanie sa, kultúrne zvyky i jazykové schopnosti. Model zamestnávania ľudí zo zahraničia zhodnotia až o určitý čas. Využívanie mimoslovenských pracovníkov však bude podľa Šveca okrajovou záležitosťou. "Bude závisieť od ich záujmu pracovať, od našich potrieb a od dosahovaných výsledkov," skonštatoval. PSA pri nábore oslovuje najmä ľudí z regiónu Trnavy a následne z ostatných častí Slovenska. "Až akútny nedostatok disponibilnej pracovnej sily budeme potenciálne riešiť zapojením ľudí z krajín strednej a východnej Európy," poznamenal Švec a doplnil, že podobne postupujú aj iné výrobné podniky na Slovensku.

Výstavba trnavskej továrne s investíciou 700 mil. eur sa začala v roku 2003. Výrobou modelu Peugeot 207 sa zaradila k ďalším dvom európskym závodom PSA, ktoré sa špecializujú na túto značku. Jeden je vo francúzskom meste Poissy, druhý v španielskom Madride. Sériová výroba vozidiel sa v trnavskom závode začala vlani v júni. Denná produkcia predstavuje viac ako 830 vozidiel. V tomto roku by sa v ňom malo vyrobiť 180-tis. áut, čo je približne trojnásobok minuloročnej produkcie. Automobilka investuje v tomto a budúcom roku zhruba 100 mil. eur do závodu s cieľom pripraviť fabriku na výrobu nového modelu. Ten by mal z výrobných liniek továrne vzísť do roku 2010, pričom jeho výroba je naplánovaná len na Slovensku. PSA v Trnave zamestnáva 3 300 ľudí.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K úsporám na penziu sa majú dostať aj poistenci štátu
<< predchádzajúci článok
O bezpečnosť Japonska sa bude starať žena