Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. októbra 2022

Putinove rozhodnutia naznačujú veľký záujem o udržanie okupovaných oblastí v Chersone a Záporoží, tvrdia odborníciRozhodnutie Ruska neposilňovať zraniteľné frontové línie v oblasti ukrajinských miest Kupiansk a Lyman takmer určite urobil ruský prezident Vladimir Putin a nie vedenie ...Zdieľať
russia_putin_71366 9352685f88c44486b78622441a073448 676x451 2.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rozhodnutie Ruska neposilňovať zraniteľné frontové línie v oblasti ukrajinských miest Kupiansk a Lyman takmer určite urobil ruský prezident Vladimir Putin a nie vedenie ruskej armády.


Zároveň to naznačuje, že Putinovi podstatne viac záleží na udržaní si strategických území v Chersonskej a Zaporožskej oblasti na juhu Ukrajiny ako na ovládaní Luhanskej oblasti. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine.

ISW si všíma ukrajinské a ruské zdroje, ktoré poukazujú, že ruské sily naďalej posilňujú svoje pozície v Chersonskej a Zaporožskej oblasti napriek nedávnemu kolapsu ruskej armády pri Charkove a Iziume a dokonca aj po tom, ako skolabovali ruské pozície v okolí mesta Lyman v Doneckej oblasti. Informuje o tom web Kyiv Independent.


Zdroj: Webnoviny.sk - Putinove rozhodnutia naznačujú veľký záujem o udržanie okupovaných oblastí v Chersone a Záporoží, tvrdia odborníci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V spojených komunálnych a župných voľbách budú môcť voliť aj ľudia v karanténe, voliči však musia splniť jednu podmienku
<< predchádzajúci článok
Prezidenti stredoeurópskych a východoeurópskych štátov podporujú územnú celistvosť a suverenitu Ukrajiny