Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. marca 2006

Radičová aj Vášáryová pripravené kandidovať do parlamentuMinisterka práce Iveta Radičová je pripravená prijať miesto na kandidátke SDKÚ. Do parlamentných volieb by mala ísť v prvej desiatke ako nestraníčka. Radičová nechcela špekulovať, ktoré miesto sa ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. marca (WN/SITA) - Ministerka práce Iveta Radičová je pripravená prijať miesto na kandidátke SDKÚ. Do parlamentných volieb by mala ísť v prvej desiatke ako nestraníčka. Radičová nechcela špekulovať, ktoré miesto sa jej ujde. O poradí rozhodne dnes večer ústredná rada strany.

Za SDKÚ má kandidovať aj štátna tajomníčka ministerstva zahraničných vecí Magda Vášáryová. "Prijmem akékoľvek miesto, ktoré ponúkne moja materská strana," povedala dnes novinárom. Dodala, že ako žena rozmýšľa skôr o cieľoch, ktoré chce v politike dosiahnuť, než o tom, na akom poste bude.

Vášáryová podporila nominovanie Radičovej. Jej vstup do politiky považuje za dobré rozhodnutie. "Sme obe sociologičky. Poznáme sa od roku 1989." Odvtedy sa občas stretávali, aj keď kamarátske vzťahy nemali.

SDKÚ-DS povedie do parlamentných volieb predseda strany a vlády Mikuláš Dzurinda. V prvej desiatke by mali byť okrem politikov aj medzinárodný futbalový rozhodca Ľuboš Micheľ a advokát Ernest Valko. Ďalej by tam mali byť piati podpredsedovia - Ivan Mikloš, Eduard Kukan, Pavol Prokopovič, Juraj Liška a Milan Hort, ako aj minister obrany Martin Fedor a ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Iveta Radičová.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turecko čaká veľmi dlhá cesta za členstvom v Európskej únii
<< predchádzajúci článok
Šéfom samosprávnych krajov sa nepáči nedofinancovanie SAD