Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2006

Radičová žiada 200 miliónov na zvýšenie detských prídavkovZvýšiť objem prostriedkov na vyplácanie prídavkov na deti o 200 mil. Sk, čím by sa mali zabezpečiť zdroje na valorizáciu týchto dávok, navrhla počas rozpravy o budúcoročnom štátnom rozpočte ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Zvýšiť objem prostriedkov na vyplácanie prídavkov na deti o 200 mil. Sk, čím by sa mali zabezpečiť zdroje na valorizáciu týchto dávok, navrhla počas rozpravy o budúcoročnom štátnom rozpočte poslankyňa Iveta Radičová (SDKÚ-DS). Túto sumu navrhuje vziať z kapitoly všeobecná pokladničná správa, a to na úkor valorizácie miezd verejných zamestnancov. „Zámerom vlády je totiž znižovanie počtu zamestnancov vo verejnej správe,“ uviedla Radičová.

Rezort práce a sociálnych vecí podľa Radičovej ešte v máji tohto roka počítal so zvýšením prídavkov na deti od septembra 2006 o 5,2 %. „Valorizácia prídavkov sa však v septembri nediala, hoci na ňu boli zdroje,“ skonštatovala Radičová.

Podľa poslanca Jozefa Mikuša (SDKÚ-DS) by si vláda nemala vyberať svojich favoritov, ale mala by vytvárať kvalitnejšie podmienky pre všetkých. „Naoko privilegovaná skupina sú dôchodcovia, ktorí dostanú vianočnú dávku, neriešia sa však mladé, nízkopríjmové rodiny,“ povedal. Zvýhodňovanou skupinou zo strany vlády sa tiež podľa Mikuša stali poľnohospodári. „Prečo by podobné podmienky nemala dostať aj iná skupina podnikateľov alebo všetci podnikatelia," spýtal sa Mikuš. Prostriedky, ktoré budú smerovať na zvýšené dotácie do poľnohospodárstva, sa podľa neho mohli radšej využiť na výstavbu diaľnic.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NS rozhodol o odvolaniach v prípade vrážd kauzy Devín banka
<< predchádzajúci článok
Medzinárodné stretnutie bezpečnostných expertov v Bratislave

Radičová žiada 200 miliónov na zvýšenie detských prídavkov - diskusné fórum čitateľov