Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. januára 2018

Rast eura sa zastavilSpoločná európska mena v stredu zastavila svoj rast, ktorý naštartoval optimizmus v súvislosti s priaznivými vyhliadkami ekonomiky eurozóny, a tiež očakávania, ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 3. januára (TASR) - Spoločná európska mena v stredu zastavila svoj rast, ktorý naštartoval optimizmus v súvislosti s priaznivými vyhliadkami ekonomiky eurozóny, a tiež očakávania, že Európska centrálna banka v roku 2018 ukončí svoj program nákupu dlhopisov.


Kurz eura oproti doláru v stredu mierne klesol, o 0,1 % na 1,2048 USD. Európska mena dosiahla v utorok (2.1.) štvormesačné maximum 1,2081 USD/EUR, čo bol nárast o približne 3 % od polovice decembra 2017, a priblížila sa k septembrovej úrovni 1,2092 USD/EUR, ktorá bola najvyššia od začiatku roka 2015.

Spoločnú európsku menu podporili údaje z ekonomiky. Ukázalo sa totiž, že výrobný sektor eurozóny uzavrel rok 2017 vo vynikajúcej kondícii. Tempo rastu jeho aktivity bolo v decembri najrýchlejšie v histórii týchto údajov. A stúpajúci dopyt naznačuje, že odvetvie bude pokračovať v raste aj v novom roku.

Aj pokles dolára sa v stredu zastavil. Dolárový index oproti košu šiestich hlavných mien zostal na úrovni 91,902 bodu po tom, ako v utorok dosiahol 3,5-mesačné minimum 91,751 bodu.

Investori neskôr v stredu upriamia pozornosť na zápisnicu z decembrovej schôdze amerického Federálneho rezervného systému (FED), ktorý v decembri 2017 tretíkrát v uplynulom roku zvýšil úrokové sadzby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žitňanská sa v roku 2018 pokúsi zlepšiť fungovanie súdnictva
<< predchádzajúci článok
DANKO: Daňové licencie sú od januára 2018 zrušené

Rast eura sa zastavil - diskusné fórum čitateľov