Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

10. júla 2018

Renault spustí službu zdieľania elektrických vozidiel v ParížiRenault chce od septembra ponúkať samoobslužný prenájom elektromobilov v centre mesta. Ide o ďalšiu službu po zavedení elektrických taxíkov.Zdieľať
Renault Talisman

Francúzska automobilka Renault v stredu oznámila, že v spolupráci s mestskými úradmi spustí službu zdieľania elektrických vozidiel v Paríži. Uviedla to deň po tom, ako podobné plány zverejnil konkurenčný Peugeot.


Renault chce od septembra ponúkať samoobslužný prenájom elektromobilov v centre mesta. Ide o ďalšiu službu po zavedení elektrických taxíkov. Koncom roka 2019 by mala flotila elektromobilov spoločnosti Renault v uliciach Paríža dosiahnuť približne 2000 kusov.

Aj Peugeot v utorok (3.7.) vyhlásil, že plánuje nasadiť zhruba 500 samoobslužných elektromobilov v okolí francúzskeho hlavného mesta do konca roka. Obe firmy sa snažia vyplniť vákuum, ktoré zostalo po tom, ako sa parížske úrady rozhodli ukončiť službu zdieľania áut Autolib pre finančné problémy.

Po rozmiestnení svojej "flotily" chce Renault vytvoriť pracovnú skupinu s parížskymi úradmi, v ktorej sa stretnú zástupcovia miest a firiem s cieľom vyvinúť nové nápady pre budúcnosť mestskej dopravy.

"Táto konštruktívna dohoda je tiež príležitosťou na podporu technológií a priemyselného pokroku," uviedla primátorka Paríža Anne Hidalgová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počuli ste už o ROZMARNOM ostrove? Vieme, kde ho nájdete
<< predchádzajúci článok
SLOVENČINA: Doškrtaný text prepisujeme na čisto, alebo načisto?

Renault spustí službu zdieľania elektrických vozidiel v Paríži - diskusné fórum čitateľov