Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. novembra 2006

Rezolúciu o Izraeli odložili, SR sa údajne zdrží hlasovaniaNávrh rezolúcie o situácii na Blízkom východe, o ktorej mala Bezpečnostná rada (BR) OSN hlasovať v piatok, nakoniec BR prerokuje až na sobotňajšom zasadnutí. Informuje o tom s odvolaním na ...Zdieľať

NEW YORK 11. novembra (WEBNOVINY) - Návrh rezolúcie o situácii na Blízkom východe, o ktorej mala Bezpečnostná rada (BR) OSN hlasovať v piatok, nakoniec BR prerokuje až na sobotňajšom zasadnutí. Informuje o tom s odvolaním na diplomatické zdroje agentúra AFP.

Pôvodný návrh, ktorý na piatkové rokovanie predložil Katar, jediná arabská členská krajina BR, bol medzitým prepracovaný, aby lepšie vyhovoval požiadavkám niektorých západných krajín. O stredajšom izraelskom útoku v meste Bajt Hanún v Pásme Gazy, pri ktorom zahynulo 18 ľudí vrátane ôsmich detí a piatich žien, sa už v novom znení návrhu rezolúcie nepíše ako o masakre, a pribudla pasáž odsudzujúca ostreľovanie Izraela palestínskymi raketami. Súčasný návrh požaduje, aby Izrael "okamžite zastavil vojenské operácie, ktoré ohrozujú palestínskych civilistov na okupovaných palestínskych územiach".

Napriek úpravám textu, ktoré mali vyjsť v ústrety najmä Washingtonu, ten bude rezolúciu údajne blokovať. Najmenej štyri členské krajiny BR - Slovensko, Veľká Británia, Japonsko a Dánsko - sú podľa agentúry AFP rozhodnuté zdržať sa hlasovania. Rokovanie BR o rezolúcii by sa malo začať v sobotu presne napoludnie miestneho času (18.00 SEČ).

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bush označil nového ministra obrany za agenta zmeny
<< predchádzajúci článok
Nemecko: USA a Rusko musia obmedziť svoj jadrový potenciál

Rezolúciu o Izraeli odložili, SR sa údajne zdrží hlasovania - diskusné fórum čitateľov