Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

23. októbra 2009

Robbie Williams dostane kariérnu cenu BRITBritský spevák Robbie Williams dostane na budúcoročnom 30. udeľovaní hudobných cien BRIT v Londýne špeciálne ocenenie za výnimočný prínos hudobnému priemyslu. Vo štvrtok o tom informovali ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Britský spevák Robbie Williams dostane na budúcoročnom 30. udeľovaní hudobných cien BRIT v Londýne špeciálne ocenenie za výnimočný prínos hudobnému priemyslu. Vo štvrtok o tom informovali organizátori podujatia. Svoju prvú cenu BRIT získal Williams v roku 1993 ako člen chlapčenskej skupiny Take That, keď sa ich pieseň Could It Be Magic stala najlepším singlom. Pred Williamsovým odchodom zo skupiny v roku 1995 získala pätica ešte tri ďalšie ocenenia.


Napriek počiatočnej nepriazni kritikov rozbehol Robbie Williams úspešnú sólovú kariéru. V súčasnosti má na konte sedem štúdiových nahrávok, z ktorých každá sa dostala na prvé miesto v UK Charte. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby Angels, Millennium, She's the One, Somethin' Stupid, Supreme, Feel či Rock DJ. Ako sólový umelec získal 11 cien BRIT - viac ako akýkoľvek iný spevák, pričom štyri razy si odniesol ocenenie pre Najlepšieho britského speváka. Podľa Geda Dohertyho z komisie BRIT Awards je 35-ročný Williams "jedným z výnimočných umelcov a interpretov svojej generácie". Je preto podľa neho "absolútne úžasné" mať ho 16. februára 2010 na výročnom 30. ročníku slávnostného odovzdávania ocenení.

V súčasnosti pracuje Robbie Williams na svojom comebacku. Najprv sa predstavil v súťažnej šou X Factor a v utorok odohral v rámci projektu BBC Electric Proms svoj prvý britský koncert po troch rokoch. Zároveň ním vytvoril svetový rekord v najväčšom počte paralelných vysielaní živého vystúpenia, keď ho premietali po celom svete vo viac ako 250 kinách a divadlách v 23 štátoch. Začiatkom septembra predstavil prvý singel z ôsmeho štúdiového albumu Reality Killed The Video Star s názvom Bodies. Očakávaná štúdiová nahrávka sa na hudobný trh dostane 9. novembra.

Informácie zverejnil spravodajský portál news.bbc.co.uk.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA požiadali o vydanie Romana Polańskeho
<< predchádzajúci článok
Disney vytvára systém sprístupňovania filmov a televíznych šou