Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. januára 2010

Rokovanie o predaji Saabu pokračujeRokovania, ktoré General Motors Co vedie s firmou Spyker Cars o predaji švédskej dcéry Saab, sú vo vysokom štádiu, ale GM stále pokračuje v pláne na zatvorenie Saabu. V ...Zdieľať
Foto: SITA, AP


DETROIT 26. januára (WEBNOVINY) - Rokovania, ktoré General Motors Co vedie s firmou Spyker Cars o predaji švédskej dcéry Saab, sú vo vysokom štádiu, ale GM stále pokračuje v pláne na zatvorenie Saabu. V pondelok to povedal šéf GM Ed Whitacre. Dodal, že pokiaľ ide o predaj Saabu, zatiaľ nedošlo k nijakej dohode. "Ak sa to zmení, dáme vám vedieť," povedal Whitacre. Holandský výrobca luxusných automobilov, podnik Spyker, ktorý chce Saab kúpiť, v pondelok uviedol, že rokovania sa budú musieť uzavrieť skoro.

Investičná spoločnosť Genii Capital v pondelok večer oznámila, že sťahuje svoju ponuku na kúpu Saabu. Genii ponuku na kúpu švédskej automobilky predložila iba tri dni pred tým, ako uplynula pôvodne stanovená lehota, dokedy chcela americká GM ponuky prijímať. "Genni Capital je presvedčená, že časový plán ďalšej etapy procesu zatvárania Saabu nie je v súlade s jej podmienkou na realizáciu pevnej podnikateľskej platformy pre budúcnosť a na uzatvorenie transakcie," uviedla Genni vo vyhlásení.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Petičný výbor Ľudia pre lesy odovzdá hárky v NR SR
<< predchádzajúci článok
NKÚ vypracoval výsledok kontroly v kauze nástenka