16. septembra 2018

RONALDO STRELIL SVOJE PRVÉ DVA GÓLY ZA JUVENTUS

Archívna snímka, Cristiano Ronaldo.

Ronaldo

Turín 16. septembra (TASR) - Cristiano Ronaldo strelil svoje prvé dva súťažné góly v drese talianskeho šampióna Juventusu Turín. Portugalský futbalista zariadil víťazstvo "Starej dámy" v nedeľňajšom zápase 4. kola Serie A nad US Sassuolo 2:1.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty otvoril skóre duelu v 50. minúte, keď zblízka dorazil loptu do siete hostí. Druhý gól pridal v 65. minúte, keď po prihrávke Emreho Cana nedal šancu brankárovi Sassuola krížnou strelou zvnútra šestnástky. Konečný výsledok stanovil v nadstavenom čase presným zásahom striedajúci hráč hostí Khouma Babacar. V závere hlavný rozhodca vylúčil až po vzhliadnutí videozáznamu domáceho Douglasa Costu, ktorý opľul Federica Di Francesca.

AS Rím remizoval na domácom ihrisku s Chievom Verona 2:2. "Vlci" viedli po pol hodine hry gólmi Stephana El Shaarawyho a Briana Cristanteho 2:0, no v druhom polčase o svoj sľubný náskok proti poslednému tímu tabuľky prišli.