09. júla 2009

Ronaldov hetrik v drese Corinthiansu

Brazílsky futbalový útočník Ronaldo sa stal hrdinom stredajšieho duelu brazílskej ligy medzi Corinthiansom a Fluminense, keď hetrikom výraznou mierou prispel k víťazstvu domáceho mužstva 4:2. ...

SAO PAULO 9. júla (WEBNOVINY) - Brazílsky futbalový útočník Ronaldo sa stal hrdinom stredajšieho duelu brazílskej ligy medzi Corinthiansom a Fluminense, keď hetrikom výraznou mierou prispel k víťazstvu domáceho mužstva 4:2. Tridsaťdvaročný Ronaldo Luís Nazário de Lima otvoril skóre stretnutia v 24. min, keď loptu poslal do bránky po vynikajúcej prihrávke od spoluhráča Douglasa. O jedenásť minút neskôr pridal svoj druhý presný zásah, kľučkou sa zbavil brániacich Cassia a Edcarlosa a utešenou strelou prekonal Ricarda Bernu. Hetrik skompletizoval šesť minút pred záverečným hvizdom rozhodcu. Boli to prvé tri góly Ronalda v tejto sezóne v súťaži. Corinthians sa víťazstvom prepracoval už na 5. miesto tabuľky. Dlhoročný brazílsky reprezentant svojim trojgólovým zápisom nenechal nikoho na pochybách, že je schopný zabojovať o miestenku na budúcoročný svetový šampionát, ktorý sa uskutoční v Juhoafrickej republike.