09. júla 2009

Čontofalský sa vracia späť do Ruska

Slovenský futbalový gólman Kamil Čontofalský sa v piatok vráti zo skúšky v holandskom prvoligovom klube Feyenoord Rotterdam ku svojmu zamestnávateľovi, ruskému Zenitu Petrohrad. Informuje o tom oficiálna ...

ROTTERDAM 9. júla (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový gólman Kamil Čontofalský sa v piatok vráti zo skúšky v holandskom prvoligovom klube Feyenoord Rotterdam ku svojmu zamestnávateľovi, ruskému Zenitu Petrohrad. Informuje o tom oficiálna internetová stránka 14-násobného ligového šampióna krajiny "tulipánov". Dôvodom pre predčasný návrat 31-ročného košického rodáka do Petrohradu je fakt, že po takmer mesačnej prestávke sa počas víkendu opäť naplno rozbieha ruská najvyššia súťaž (hrá sa systémom jar - jeseň). Zverenci trénera Dicka Advocaata sa v nedeľu popoludní stretnú na domácej pôde s FK Moskva a Čontofalský by sa mal objaviť medzi tromi žrďami. Brankárska jednotka víťaza Pohára UEFA zo sezóny 2007/08 Viačeslav Malafejev má totiž zdravotné problémy a mimo hry bude až tri týždne.

Čontofalský sa v stredu predstavil v drese Feyenoordu v prípravnom dueli s BSV Limburgia (12:0), no počas 90 minút nemal príliš veľa práce. V sobotu z dôvodu jeho návratu do Ruska už nebude k dispozícii na ďalší prípravný zápas proti VVV-Venlo. O tom, či sa napokon slovenský gólman stane posilou holandského mužstva, by sa malo rozhodnúť v najbližších dňoch. "Po stredajšom stretnutí nie som ohľadom Kamila príliš múdrejší, keďže súper ho naozaj veľmi nezamestnal. Dôležité však je, že sa výborne ukazuje v tréningovom procese a chváli si ho kouč brankárov Patrick Lodewijks," povedal pre oficiálnu internetovú stránku hlavný lodivod Rotterdamu Mario Been.