Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. novembra 2010

Ropa aj zlato v utorok zlacneliCeny ropy v utorok klesli na dvojtýždňové minimum po tom, čo dolár posilnil voči euru pre obavy z dlhov členských krajín eurozóny. Ceny ropy ťahalo ...Zdieľať
zlato Foto: Ilustračné foto : SITA/Tomáš Benedikovič NEW YORK 17. novembra (WEBNOVINY) - Ceny ropy v utorok klesli na dvojtýždňové minimum po tom, čo dolár posilnil voči euru pre obavy z dlhov členských krajín eurozóny. Ceny ropy ťahalo smerom dole tiež znepokojenie, že čínske pokusy o zníženie inflácie negatívne ovplyvnia dopyt po rope. "Možnosť ďalšieho sprísňovania menovej politiky v Číne je znepokojujúca pre všetky komodity," povedal Carsten Fritsch, ktorý je analytikom Commerzbank. Decembrové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 2,52 USD, čiže o 2,97 % na 82,34 USD za barel. Londýnska ropa Brent oslabila o 2,03 USD na 84,73 USD za barel.

Ceny zlata v utorok klesli a zaznamenali najväčší trojdňový pokles za takmer rok, keď obavy zo situácie v Írsku pomohli doláru posilniť voči euru. Spotová cena zlata klesla do 19:55 GMT o 1,6 % na 1 338,50 USD za uncu, keď počas obchodovania oslabila až na 1 329,45 USD za uncu, čo je dvojtýždňové minimum. Za posledné tri dni sa cena zlata znížila o viac ako 5 %, čo je najväčší pokles od začiatku decembra 2009. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 30,10 USD na 1 338,40 USD za uncu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajné hliadky na území Slovenska podľa krajov 17. november 2010
<< predchádzajúci článok
Akciové trhy v Európe a USA oslabili, japonský posilnil