Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2019

Rožňava chce dobudovať infraštruktúru pre rómske komunityIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta
Rožňava 8. novembra (TASR) – Mesto Rožňava chce dobudovať základnú technickú infraštruktúru pre marginalizované rómske komunity (MRK). S týmto cieľom sa samospráva bude uchádzať o dotáciu z výzvy Ministerstva vnútra SR cez operačný program Ľudské zdroje. Zapojenie do výzvy schválili rožňavskí poslanci na novembrovom zasadnutí bez pripomienok.


„Cieľom projektu je vybudovanie a rekonštrukcia komunikácií v časti Rožňava Baňa a v severnej časti mesta na uliciach Krátka, Kúpeľná, Jasná, Splavná, Strmá, Podrákošská, Cintorínska a Hornocintorínska,“ uvádza samospráva v dôvodovej správe.

Hlavný dôvod realizácie projektu je podľa nej v súčasnosti dezolátny stav existujúcich komunikácií v uvádzaných oblastiach, ktorý je nutné riešiť. „V tomto období je možné využiť finančné prostriedky prostredníctvom fondov EÚ, čím by mesto dokázalo ušetriť finančné prostriedky,“ dodáva samospráva.

V prípade podporenia projekt podľa samosprávy zmení kvalitu života rodín z MRK v týchto častiach mesta, hlavne malých detí, vyrastajúcich v prostredí, ktoré im neumožňuje bezpečnú dostupnosť potrebných služieb pre normálnu kvalitu života.

Ako samospráva ďalej konkretizuje v dôvodovej správe, spolufinancovanie mesta bude vo výške päť percent z celkových oprávnených výdavkov projektu, čo predstavuje zhruba 25.000 eur, pričom táto suma bude spresnená po odovzdaní projektovej dokumentácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moody’s zhoršila výhľad ratingu Indie
<< predchádzajúci článok
Pri povodniach na severe Anglicka zahynula jedna žena

Rožňava chce dobudovať infraštruktúru pre rómske komunity - diskusné fórum čitateľov