05. marca 2013

Rus Malkin sa zotavil po otrase mozgu a rozhodol zápas

Hokejový útočník Jevgenij Malkin z Pittsburghu strelil v prvom zápase v NHL po otrase mozgu gól a pridal asistenciu a mal výrazný podiel na výhre 4:3 nad Tampou Bay. Pre Rusa to bol piaty ...

jevgenij malkin PITTSBURGH 5. marca (WEBNOVINY) - Hokejový útočník Jevgenij Malkin z Pittsburghu strelil v prvom zápase v NHL po otrase mozgu gól a pridal asistenciu a mal výrazný podiel na výhre 4:3 nad Tampou Bay.

Pre Rusa to bol piaty presný zásah v sezóne.

"Dali sme mu priestor, čo bolo neakceptovateľné," hneval sa tréner Tampy Gay Boucher.

Toronto otočilo v tretej tretine zápas s New Jersey a vyhralo 4:2. Devils prehrali piaty zápas v rade.

Prvýkrát v sezóne neuspeli dvakrát za sebou hráči Anaheimu, v pondelok prehrali vo Phoenixe 4:5 po samostatných nájazdoch. Nad Coyotes trikrát viedli, ale náskok si neudržali. Los Angeles Kings prvýkrát v ročníku zdolalo Nashville, po dvoch prehrách tentoraz vyhralo aj vďaka štyrom gólom v tretej tretine vysoko 5:1.

Výsledky:
Toronto - New Jersey 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Góly: 11. Kadri (MacArthur, Komarov), 41. McClement, 48. MacArthur (Kadri, Franson), 50. Kessel (Van Riemsdyk, Gunnarsson) - 26. Židlický (R. Carter), 32. Židlický (R. Carter)

Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Góly: 5. Kunitz (Crosby), 46. Malkin, 48. Crosby (Letang), 60. Neal (Malkin, Letang) - 23. Stamkos (Hedman, St. Louis), 32. Pyatt (N. Thompson, Palat), 60. Stamkos (Lecavalier, St. Louis)

Phoenix - Anaheim 5:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 21. Vermette (Moss, Ekman-Larsson), 27. Yandle (Ekman-Larsson, S. Sullivan), 43. Doan (Chipchura, Lombardi), 48. Stone (Chipchura), rozhodujúci sam. nájazd Ekman-Larsson - 11. Beleskey (Getzlaf, Lovejoy), 40. Getzlaf (Perry), 42. Perry (Getzlaf, Fowler), 47. B. Ryan (Bonino, Cogliano)

Los Angeles - Nashville 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Góly: 26. J. Carter (Stoll, Vojnov), 45. J. Carter (C. Fraser, Vojnov), 45. J. Carter, 48. M. Richards (Vojnov, Penner), 51. D. King - 54. G. Bourque (S. Weber, Erat)