Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2024

Rusko má v Charkovskej oblasti „astronomicky vysoké“ straty, naďalej si však udržuje kvantitatívnu výhoduRuské sily utrpeli počas májovej ofenzívy v Charkovskej oblasti obrovské straty. Ako referuje web Ukrajinská pravda, pod podmienkou anonymity to uviedol predstaviteľ Organizácie ...Zdieľať
russia_military_30465 4990bdd2270c4b90875e5d479f0a3542 676x451 14.6.2024 (SITA.sk) - Ruské sily utrpeli počas májovej ofenzívy v Charkovskej oblasti obrovské straty. Ako referuje web Ukrajinská pravda, pod podmienkou anonymity to uviedol predstaviteľ Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorý podotkol, že v máji bolo každý deň v boji zabitých priemerne tisíc ruských vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tiež by som dodal, že zisky v Charkovskej oblasti zrejme prišli pre Rusko za dosť vysokú cenu. Rusko pravdepodobne v máji utrpelo straty takmer tisíc ľudí denne, čo je dosť astronomické číslo,“ uviedol predstaviteľ aliancie.

Nesplnený cieľ


Zdôraznil, že Rusku sa ani tentoraz nepodarilo splniť svoj cieľ v Charkovskej oblasti. Tým bolo vytvorenie nárazníkovej zóny, ktorú požadoval ruský vodca Vladimir Putin.

Front v tejto oblasti je podľa predstaviteľa NATO stabilizovaný a územia kontrolované Ruskom sú rozdrobené. „Preto z dlhodobého hľadiska budú víťazstvá Ruska v tejto oblasti výrazne obmedzené,“ dodal.

Kvantitatívna výhoda


Predstaviteľ NATO uviedol, že Rusko si v súčasnosti udržuje kvantitatívnu výhodu oproti Ukrajine v oblasti munície, personálu a vybavenia. Poznamenal, že Rusko má kapacitu na nábor až 30-tisíc nových vojakov každý mesiac.

Rusi pravdepodobne každý mesiac naverbujú asi 30-tisíc nových vojakov, takže môžu pokračovať v pokrytí svojich obrovských strát,“ uviedol predstaviteľ.Zdroj: SITA.sk - Rusko má v Charkovskej oblasti „astronomicky vysoké“ straty, naďalej si však udržuje kvantitatívnu výhodu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sunak: 50-miliardová pôžička pre Ukrajinu je rovnako o odstrašení ako o pomoci
<< predchádzajúci článok
Slováci zarobili na real-estate takmer dvojnásobok. Cez crowdinvestičnú platformu spoluvlastnili komerčné nehnuteľnosti v Trnave a Nitre