09. novembra 2011

Ružomberčanky deklasovali súperky v Európskom pohári FIBA

Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok v stredajšom stretnutí základnej A-skupiny 2. kola Európskeho pohára FIBA 2011/12 deklasovali švajčiarsky tím Sdent Helios Sion 84:45. ...

ruzomberok RUŽOMBEROK 9. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok v stredajšom stretnutí základnej A-skupiny 2. kola Európskeho pohára FIBA 2011/12 deklasovali švajčiarsky tím Sdent Helios Sion 84:45.

V ďalšom súboji nastúpia zverenky Ivana Kurillu vo štvrtok 17. novembra pod košmi francúzskeho družstva Basket Landes (od 20.00 h).

MBK Ružomberok (SR) - Sdent Helios Sion (Švaj.) 84:45
Zostava a body Ružomberka: Tetemondová 17 (10 doskokov), Štěpánová 15, Guzmanová 13, Brezániová 6, Anderssonová 2 (Černáková 17, Lásková 12, Felixová 2, D. Baburová a Mackulínová po 0)
Najviac bodov Sionu: Elyová 17, Vujovičová 10

Úvod síce priniesol vyrovnané skóre (2:2), no 14-bodová šnúra Ružomberka znamenala presvedčivé vedenie 16:2. Razantný nástup MBK však neutíchol a jeho náskok prudko narastal. V 9. min bolo 21:5, na konci I. polčasu až 30-bodový rozdiel v skóre 48:18. Po obrátke bola nezodpovedanou otázkou iba výška ružomberského víťazstva, zverenky Ivana Kurilla nakoniec triumfovali presvedčivo 84:45.

Ivan Kurilla (tréner Ružomberka): "Odohrali sme zápas proti výbornému súperovi, ktorý víťazstvom nad francúzskym tímom Landes v úvodnom kole potvrdil svoju kvalitu. Najmä v I. polčase sme hrali veľmi dobre v obrane, čo bol základ našej efektívnosti, dobre fungovala hra medzi pivotkami a krídlami, čo v predchádzajúcich stretnutiach nebola samozrejmosť. Podľa výsledku by sa mohlo zdať, že naše víťazstvo sa rodilo ľahko, no rozhodne to nebolo tak."

LOTO, JOKER: 45. týždeň - streda - vyžrebované čísla a výhry