20. novembra 2013

Ružomberčanky nestačili na Pécs, prehrali 63: 72

Veronika Černáková z Ružomberka (uprostred), Nikolett Saroková (vpravo) a Dalma Ivanyiová (vľavo) z Pécsu počas zápasu 3. kola Európskeho pohára FIBA žien v basketbale medzi MBK Ružomberok - Pinkk Pécs 424 (Maď.) v Ružomberku v ...

Veronika Černáková z Ružomberka (uprostred), Nikolett Saroková (vpravo) a Dalma Ivanyiová (vľavo) z Pécsu počas zápasu 3. kola Európskeho pohára FIBA žien v basketbale medzi MBK Ružomberok - Pinkk Pécs 424 (Maď.) v Ružomberku v stredu 20. novembra 2013. Foto: TASR/Dušan Hein
Ružomberok 20. novembra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok podľahli v 3. kole G-skupiny Európskeho pohára FIBA maďarskému družstvu PINKK Pécs 424 63:72.

Liptáčky vstúpili do zápasu nádejne, v 9. minúte viedli 13:6. Pécs ale v závere úvodnej štvrtiny ešte vyrovnal (13:13) a v 11. minúte otočil skóre na 13:15 a vzápätí na 15:22. Na začiatku 20. minúty Ruža prehrávala o deväť bodov – 22:31. Po veľkej prestávke to bola prevaha Pécsu, ktorý ťažil z výškovej prevahy a širšieho "použiteľného" hráčskeho materiálu. V 26. minúte Ružomberok prehrával o šestnásť bodov 32:48 a o minútu neskôr už o osemnásť – 35:53. V úvode poslednej štvrtiny rozdiel skóre narástol na dvadsať – 39:59 a tým bolo rozhodnuté.

MBK Ružomberok - PINKK Pécs 424 63:72 (25:33)
Zostavy a body MBK: Murphová 16, Stalvantová 9, D. Baburová 8, Kmeťová 4, Brezániová 4 (Černáková 17, Vesterbergová 5, Remenárová 0) - najviac bodov PINKK 424: Ajdukovičová 17, Siclairová 15, Saroková 11. Rozhodovali: Cekov (Bulh.), Zapolski (Poľ.), Kardum (Chorv.), TH: 13/11 – 15/11, fauly: 18:24, trojky: 4:7, 1300 divákov

Hlasy po zápase:
Juraj Suja, tréner Ružomberka:
"Súper hral dobre, agresívne, v maximálnej miere využil svoje možnosti. Mojim hráčkam chcem poďakovať, lebo nechali na ihrisku všetko, aj srdce. Ale nestačilo to. Začali sme veľmi dobre, prvých sedem minút sme boli perfektní úplne vo všetkom. Lenže potom sa naša kompaktnosť úplne rozpadla. Myslel som, že malá prestávka nám pomôže a vrátime sa k tomu, čo sme robili na začiatku. No súper zacítil šancu a išiel jednoznačne za svojim cieľom. Tam sa to celé začalo a už sme nevedeli nájsť recept ako ich zastaviť. Aj preto, že Pécs mal vysokú úspešnosť streľby zvonku. Tiež nás prevýšili v doskokoch a v streľbe pri druhej šanci. Mrzí ma to, vedeli sme, kde je sila súpera, no nezvládli sme to."

BASKETBAL: Extraliga mužov - streda - súhrn