26. februára 2012

Ryan Giggs oslávil 900. zápas za United víťazným gólom

Výsledky nedeľňajších stretnutí Premier League: Arsenal - Tottenham 5:2 (2:2) Góly: 65. a 68. Walcott, 40. Sagna, 43. Van Persie, 51. Rosický - 4. Saha, 34. Adebayor (z pok. kopu), ...

giggs LONDÝN 26. februára (WEBNOVINY) - Výsledky nedeľňajších stretnutí Premier League:

Arsenal - Tottenham 5:2 (2:2)
Góly: 65. a 68. Walcott, 40. Sagna, 43. Van Persie, 51. Rosický - 4. Saha, 34. Adebayor (z pok. kopu), ČK: 87. S. Parker

Norwich - Manchester United 1:2 (0:1)
Góly: 84. Holt - 7. Scholes, 90+. Giggs

Zostávajúci nedeľňajší program:
Stoke City - Swansea (16.00 SEČ) Už takmer legendárny stredopoliar anglického futbalového klubu Manchester United Ryan Giggs nastúpil v nedeľu proti Norwichu na 900. súťažný zápas v drese "červených diablov" a oslávil ho najlepším možným spôsobom - v prvej minúte nadstaveného času rozhodol o mimoriadne dôležitom víťazstve.

"Pri podpise môjho prvého kontraktu som si nepomyslel, že si budem obliekať dres United 22 rokov. Stále sa však cítim veľmi dobre a mužstvu mám ešte čo ponúknuť v snahe získavať trofeje. Je skvelé, že tento klub je o posúvaní hraníc," povedal 38-ročný Giggs pre oficiálnu stránku mužstva, v ktorom debutoval už v roku 1991.

Giggs je aj najoceňovanejším futbalistom v Anglicku - vyhral 12 ligových titulov, má štyri trofeje z FA Cupu a dva tituly z Ligy majstrov. Walesan nedávno predĺžil zmluvu s United o ďalší rok. Nedeľňajšie londýnske derby FC Arsenal - Tottenham prinieslo mimoriadnu gólovú úrodu, zverenci Arséna Wengera zvíťazili presvedčivo 5:2.

Po I. polčase bol stav vyrovnaný, domáci sa ujali vedenia vďaka gólu Tomáša Rosického, ich tesný náskok zvýraznil dvoma presnými zásahmi v rozpätí troch minút Theo Walcott.