Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. júna 2007

Ryanair bude lietať z Bratislavy do ŠtokholmuNízkorozpočtová letecká spoločnosť Ryanair vo štvrtok oznámila otvorenie svojej novej linky z Bratislavy na štokholmské letisko Skavsta. Lietadlá spoločnosti Ryanair budú lietať do Štokholmu ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) - Nízkorozpočtová letecká spoločnosť Ryanair vo štvrtok oznámila otvorenie svojej novej linky z Bratislavy na štokholmské letisko Skavsta. Lietadlá spoločnosti Ryanair budú lietať do Štokholmu každý deň od 10. októbra. Zmena by mala nastať 18. decembra, keď po tomto dátume bude linka v prevádzke päťkrát v týždni.

Nová linka zvýši počet destinácií z hlavného mesta Slovenska na deväť. Spoločnosť Ryanair už pravidelne lieta do Milána, Frankfurtu, Nottinghamu, Londýna a Dublinu. Počas tohto roka spoločnosť už avizovala otvorenie liniek do nových destinácií, ktorými sú Brémy, Barcelona a Bristol. Ryanair plánuje na novej linke prepraviť počas prvých dvanástich mesiacov jej prevádzky okolo 80 tisíc cestujúcich.

Prvú linku v SR otvorila spoločnosť Ryanair v októbri 2005. Najväčšia európska nízkorozpočtová spoločnosť vlani prepravila z Bratislavy 450 tis. cestujúcich a v tomto roku by ich počet mala zvýšiť na 550 tis. až 660 tisíc. Ryanair má celkovo 20 základní a prevádzkuje 493 liniek do 25 krajín, spoločnosť disponuje 134 novými Boeingami 737-800 a má pevnú objednávku na ďalších 117 nových lietadiel, ktoré plánuje získať počas nasledujúcich piatich rokov. Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva 4 200 pracovníkov a v novom finančnom roku od apríla tohto roka do konca marca budúceho roka plánuje prepraviť spolu okolo 50 mil. cestujúcich.

Lacné letenky pre Vás tu

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanci ST a T-Mobilu spoločne pomáhajú Tatrám opäť dýchať
<< predchádzajúci článok
Francúzsko a Poľsko potrebujú silnú a aktívnu Európu