12. februára 2009

Rybáriková postúpila v Pattayi do štvrťfinále

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour v thajskej Pattayi (dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku). Dvadsaťročná fedcupová reprezentantka ...

PATTAYA 12. februára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour v thajskej Pattayi (dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku). Dvadsaťročná fedcupová reprezentantka Rybáriková si vo štvrtok poradila s o rok staršou chorvátskou kvalifikantkou Ivanou Lisjakovou v troch setoch za 140 minút 6:4, 2:6, 6:2. Slovenke vyšiel rozhodujúcim spôsobom nástup do tretieho setu, kde sa rýchlo ujala vedenia 4:0 a neskôr za stavu 5:2 pri podaní súperky premenila prvý mečbal. Lisjaková je bývalá hráčka hornej svetovej stovky, ale teraz jej patrí v počítačovom poradí až 737. pozícia.

Súperkou Rybárikovej v boji o postup do semifinále bude víťazka súboja Caroline Wozniacká (2-Dán.) - Ksenia Pervaková (Rus.).

Súčasná slovenská trojka Rybáriková (51. v rebríčku WTA Tour) už má v roku 2009 na konte jednu semifinálovú účasť na turnaj hlavného ženského okruhu, a to v austrálskom Hobarte. Za postup do štvrťfinále v thajskom letovisku Pattaya už má garantovaných 5340 USD a 70 bodov do rebríčka.

Dvojhra žien - 2. kolo:
Magdaléna Rybáriková (8-SR) - Ivana Lisjaková (Chorv.) 6:4, 2:6, 6:2 za 140 minút