29. novembra 2008

Sampras zdolal v bratislavskej exhibícii Hrbatého

Americký tenista Pete Sampras odchádza zo svojej prvej návštevy Slovenska ako víťaz. V úvodnom ročníku exhibície pod názvom Tennis Classic zdolala bývalá svetová jednotka slovenského súpera ...

BRATISLAVA 29, novembra (WEBNOVINY) - Americký tenista Pete Sampras odchádza zo svojej prvej návštevy Slovenska ako víťaz. V úvodnom ročníku exhibície pod názvom Tennis Classic zdolala bývalá svetová jednotka slovenského súpera Dominika Hrbatého za 73 minút 6:3, 7:5. Sampras sa v sobotu večer v bratislavskej Incheba Expo Arene predstavil ako za svojich najlepších čias, keď demoloval súperov skvelým podaním, presnými returnami, ale aj neskutočným citom pre voleje. Približne trom tisíckam divákov sa však prezentoval nielen ako stále vynikajúci tenista, ale aj zdatný šoumen. Najmä v druhom sete sa snažil o interaktívny kontakt s fanúšikmi a ukázal, že to šesť rokov po ukončení profesionálnej kariéry nemyslí s tenisom už tak vážne. V jednom momente dokonca presne opísal dráhu loptičky po údere z Hrbatého rakety aj s miestom dopadu v oute, aby presvedčil empajrového rozhodcu. Samozrejme, že neuspel...Spočiatku to však na exhibičný duel v uvoľnenej atmosfére v podaní 37-ročného Američana príliš nevyzeralo. Hneď v úvode zápasu vyhral čistou hrou svoje podanie a vzápätí vzal servis svojmu súperovi. Sedemnásobný wimbledonský šampión Sampras ťažil z mimoriadne rýchleho povrchu, po ktorom sa obom hráčom ťažko pohybovalo, zato loptička sa kĺzala ako "namydlený blesk". Američan súkal jedno eso za druhým a až do konca duhého setu si udržal náskok jedného brejku. V druhom sete sa obaja hráči dostali vďaka kvalitným servisom až k stavu 5:5. Potom však Hrbatý opäť zaváhal a Sampras po druhom brejku doviedol zápas do víťazného konca. Pri svojom podaní premenil druhý mečbal. Podobné exhibičné vystúpenie čaká na Samprasa o dva dni v Prahe proti českému hráčovi Radkovi Štěpánkovi. Tennis Classic 2008: Dominik Hrbatý (SR) - Pete Sampras (USA) 3:6, 5:7 za 73 minút SITA