29. novembra 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 18. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/09: Artmedia Petržalka - MFK Ružomberok 2:2 (0:1) - hralo sa v NTC SFZ v Senci Góly: 80. a 88. T. Oravec (prvý z pok. ...

Artmedia Petržalka - MFK Ružomberok 2:2 (0:1) - hralo sa v NTC SFZ v Senci

Góly: 80. a 88. T. Oravec (prvý z pok. kopu) - 33. Sivčevič, 65. Palát, ŽK: 23. Velický - 21. Siva, 62. Peter Majerník, 69. Lačný, rozhodovali: Straka - D. Hrčka, Košecký, 285 divákov

Dvadsať minút mali na trávniku v Senci územnú prevahu "domáci" Petržalčania, ale nedokázali sa gólovo presadiť. A keď sa v 33. min dobre zorientoval vo vnútri šestnástky hosťujúci Sivčevič, Kamenár nemal šancu - 0:1. Po dosiahnutom vedúcom góle mali následne viac z hry Ružomberčania, no Peter Maslo ani Siva nemierili presne. Aj druhý polčas začali futbalisti Artmedie aktívnejšie. Guédé vypálil na bránku, ale lopta skončila vedľa ľavej žrde. V 53. min Czinege ohrozil bránku hostí, ale Hajdúch bol pozorný. Na druhej strane v 65. min Božok zahral rohový kop a nikým nekrytý Palát prekonal bezmocného Kamenára - 0:2. Petržalčanom sa poradilo znížiť v 80. min, keď Oravec s prehľadom premenil pokutový kop - 1:2. Hráči Artmedie sa veľmi snažili vyrovnať, čo sa im v závere aj podarilo. V 88. min sa k odrazenej lopte dostal Oravec a svojím druhým gólom zabezpečil úradujúcemu majstrovi proti Ružomberku aspoň jeden bod.

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Dubnica 1:0 (0:0)
Gól: 70. Kweuke, ŽK: 35. Ján Novota, 45. Abena, 70. Boya - 35. Seye, rozhodovali: Vnuk - Palušák, Poláček, 4850 divákov

Do polčasovej prestávky sa hralo prakticky iba na jednu bránku. Rozostavenie hosťujúceho mužstva (4-5-1) potvrdilo, že Dubnica sa bude zameriavať na defenzívu, keďže aj jej kanonier Seye sa "usadil" v zálohe. Už v 6. min musel Hassanovu delovku Zajac reflexívne vyboxovať, no na Nlendovu dorážku už nemohol reagovať. Zastúpil ho však stopér hostí Jánošík, keď zachraňoval na bránkovej čiare. Onedlho poslal Hassanov roh umnou pätičkou Abena nečakane na bránku, no Zajac reagoval opäť výborne. V 25. min sa po prvý raz dostal k zakončeniu kanonier Kweuke, keď vybojoval na hranici šestnástky stratenú loptu. Zajac však potvrdil, že aj nohy má na reflexívne zákroky pripravené. V závere prvého dejstva najskôr prenikol po pravej strane rýchlonohý Osei Opoku, ale jeho prihrávku nespracoval Nlend ani Kweuke. Druhému menovanému zlikvidoval šancu skvelý Zajac, a tak sa išlo do kabín za bezgólového stavu.
Čiastočné dubnické oživenie trvalo iba desať minút po zmene strán. Hostia sa dostali pred Novotu len raz, keď striedajúci Grendel pálil z otočky vysoko nad. Od 60. min sa všetko dôležité odohralo pred Zajacom. Najprv dubnický gólman zlikvidoval pokus Nlenda, potom Kweuke trafil v dobrej príležitosti tesne vedľa. Dubnický gólman si poradil aj s Moughfirovou delovkou. V 70. min však už bol Zajac bezmocný, keď ho kanonier DAC Kweuke prekonal strelou z 25 metrov - 1:0. Keď sa jeho bomba zavesila pod brvno, brankár Dubnice sa iba prizeral. Domáci tréner Lorant už v závere taktickými striedaniami dal pokyn svojim zverencom udržať zaslúžené víťazstvo, ktoré je vzhľadom na počet šancí chudobné.

Tatran Prešov - Spartak Trnava 0:0
ŽK: 40. Piter-Bučko - 37. Kebe Samba, 69. P. Duriš, 90. Filipovič, rozhodovali: Smolák - Vindiš, Čiernik, 5020 divákov

V Prešove pred zápasom snežilo aj pršalo, takže klimatické podmienky futbalu nepriali. Napriek tomu zápas pred vyše päťtisícovou návštevou mal výbornú atmosféru. Domáci tradične začali ofenzívne. V 3. min útočné ťahy ukázali Šafranko a Katona, no svoje šance nepremenili. Na druhej strane kontroval nepresným zakončením Husár. Trnavčania potvrdili povesť skúseného tímu, ktorý je v ofenzíve nebezpečný. Najmä Kožuch poriadne "popreháňal" prešovskú obranu. Prvú gólovú šancu zápasu mal na kopačke Devátý, ktorý sa po nepresnej prešovskej rozohrávke ocitol v dobrej pozícii, ale zvnútra šestnástky netrafil Buchtovu bránku. Prešovčania na druhej strane pohrozili streleckými pokusmi Penksu a E. Takáča. Najväčšiu šancu zeleno-bielych mal na kopačke Katona. Minútu pred prestávkou po pošmyknutí Doležaja poslal loptu pred trnavskú bránku E. Takáč, no tiesnený Katona sa zblízka nepresadil.
Po zmene strán striedajúci Kebe Samba prepásol dobrú možnosť na zakončenie. V druhom polčase tempo hry aj vinou náročnejšieho terénu trochu ustalo, ale vzrušujúcich momentov neubudlo. V 61. Takáč minul strelou z otočky hosťujúcu bránku. Druhú trnavskú tutovku nezužitkoval Kožuch, jeho hlavičku zblízka končekmi prstov bravúrne vytlačil Buchta. V poslednej minúte mali domáci ešte poslednú možnosť po štandardnej situácii, no Piter-Bučko hlavičkoval už len do "klbka" brániacich tiel hosťujúcich hráčov.

FC ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 1:5 (0:2)
Góly: 87. Greguška - 26. M. Ďuriš, 45. V. Gajdoš, 58. a 62. Brašeň, 66. Miroslav Tóth, ŽK: 50. Klabal (Zlaté Moravce), rozhodovali: Havrilla - Kubačka, Likavský, 1041 divákov

Stretnutie mužstiev z chvosta corgoňligovej tabuľky začali lepšie domáci. V 2. min Liškovej strele chýbala presnosť, vzápätí Kožiakov pokus z hranice pokutového územia letel tesne vedľa Ďurčovej bránky. Hostia pohrozili v 8. min, keď Pečovský našiel v pokutovom území V. Gajdoša, no jeho strele chýbali centimetre. Do vedenia išli v 26. min hostia, keď M. Ďuriš aj s pomocou žrde prekvapil Boleka - 0:1. Vyrovnanie mal v 34. min na kopačke Náther, ale jeho delovku z dvadsiatich metrov s námahou J. Ďurčo vyrazil. V 43. min sa ocitol zoči-voči Bolekovi Miroslav Tóth, no svoju šancu nepremenil. V 45. min aktívny Tóth našiel v pokutovom území Gajdoša, ktorý s prehľadom stanovil polčasový rezultát na 0:2
Po zmene strán na hracej ploche existovalo už len jedno mužstvo - banskobystrická Dukla. V 50. min T. Pančík z priameho kopu trafil spojnicu Bolekovej bránky. Tretí klinec do domácej rakvy zatĺkol šťastným gólom v 58. min Brašeň. O štyri minúty neskôr prišla ukážková akcia po osi Pečovský - Tóth s gólovou koncovkou Brašeňa - 0:4. V 66. min si gólovú radosť vychutnal aj bývalý hráč ViOn-u Tóth, ktorý krížnou strelou nedal Bolekovi šancu. V 82. min Pečovského utešená strela z dvadsiatiachpiatich metrov skončila na brvne domácej bránky. Čestný úspech Zlatomoravčanov zaznamenal v 87. min lúčiaci sa matador Greguška.

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 56. Čeman (vlastný), ŽK: 55. Rák, 55. Harbuľák, 61. Košút - 26. Valachovič, 81. Bičík, ČK: 90. Rák (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Chmura - Laskovský, Sluk, 1490 divákov.

Prvá štvrťhodina stretnutia patrila hosťom, keď už v 6. min musel zakročiť domáci brankár Tujvel po hlavičke Masaryka a o ďalších šesť minút kryl strelu Serrana z hranice pokutového územia. V 14. min Breznaníkovu strelu z 25 m vyrazil Tujvel pred v "ofsajde" stojaceho Masaryka, ktorý prestrelil bránku. Krátko na to po Slovákovom centri posunul Masaryk loptu na Obžeru, ale jeho šancu Tujvel zneškodnil. Až po polhodine hry sa k slovu dostali Nitrania, no Babicovu strelu z 20 m kryl Bičík a Barčíkov pokus z rovnakej vzdialenosti šiel nad svätyňu hostí. V 33. min odcentroval z Masaryk, ale Černák poslal loptu tesne vedľa Tujvelovej bránky. V 39. min mali domáci blízko ku gólu, keď po Barčíkovom rohovom kope predĺžil hlavou na vzdialenejšiu tyč Kolár, Babic však nedokázal prekonať Bičíka.
Gól napokon padol až po prestávke, keď strelu Samuela Slováka tečoval hlavou do vlastnej bránky Čeman. V 58. min mohol viesť Slovan dvojgólovým rozdielom, no po Slovákovej prihrávke trafil z 20 metrov Halenár do žrde. V 63. min ušiel obrane Nitry Masaryk, ale Tujvel jeho šancu zlikvidoval. O tri minúty neskôr Černákovu prihrávku efektne prenechal Masaryk Halenárovi, ktorý vo výbornej pozícii trestuhodne prestrelil domácu bránku. Nitrania poslali do hry mladých odchovancov a v závere zápasu mohli skórovať, no rozhodca Chmura po faule na Ráka namiesto penalty udelil Rákovi druhú žltú a násladne aj červenú kartu.