03. júla 2015

Šarapovová v treťom kole Wimbledonu víťazne proti Rumunke Beguovej

Na snímke ruská tenistka Maria Šarapovová (vľavo) si podáva ruku s Rumunkou Irinou Beguovou po víťazstve v treťom kole grandslamového turnaja Wimbledon v piatok 3. júla 2015 v Londýne. Foto: TASR/AP/Pavel Golovkin
Wimbledon 3. júla (TASR) - Ruská tenistka Maria Šarapovová postúpila na grandslamovom turnaji vo Wimbledone do 4. kola. V piatkovom súboji toho tretieho nedala šancu Rumunke Irine Beguovej a za 85 minút ju zdolala v dvoch setoch 6:4, 6:3.

Beguová pritom nemala horšie štatistiky v porovnaní s favorizovanou súperkou. Urobila však až dvadsať nevynútených chýb, a hoci v druhom sete odvrátila "kanára" a uhrala tri gemy za sebou, deviatu hru pri podaní Šarapovovej už nedotiahla do víťazného konca. Štvrtá nasadená Ruska si tromi fiftínmi v rade vybojovala mečbal a ten napokon premenila na celkový triumf.

Do 4. kola postúpila aj švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Bencicová, keď zdolala Američanku Bethanie Mattekovú-Sandsovú z 1:51 h dvakrát 7:5.