Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. januára 2010

SARIO: V SR by mala vznikúť práca pre 12000 ľudíSlovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v súčasnosti eviduje 85 aktuálnych investičných projektov v hodnote 2,4 miliárd až 2,5 miliárd eur. Ako uviedla ...Zdieľať
Foto: SITA, AP


BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) - Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v súčasnosti eviduje 85 aktuálnych investičných projektov v hodnote 2,4 miliárd až 2,5 miliárd eur. Ako uviedla riaditeľka sekcie Priamych zahraničných investícií SARIO Andrea Chovancová, títo zahraniční investori by mohli na Slovensku vytvoriť viac ako 12 tisíc nových pracovných miest. Celkovo má agentúra rozpracovaných 139 investičných projektov.

Podľa ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka Slovensko môže očakávať v blízkej budúcnosti príchod desiatich investorov. "Máme zoznam horúcich desiatich investičných projektov, ktoré z rôznych dôvodov zatiaľ neboli realizované," povedal v decembrovom rozhovore pre agentúru SITA Jahnátek. Podľa neho títo investori by mali na Slovensku preinvestovať približne 861 miliárd eur, pričom by mali vytvoriť približne 4 300 nových pracovných miest.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fair-play vyhrala po štyroch rokoch spor s GP
<< predchádzajúci článok
Letisko v Nepáli zvýšilo pohotovosť, očakáva únos