Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. júla 2010

Schleck: V roku 2011 sa vrátim na Tdf a zvíťazímLuxemburský cyklista Andy Schleck sľúbil, že sa na Tour de France o rok vráti a porazí Alberta Contadora, s ktorým v uplynulých dňoch neúspešne zvádzal súboje ...Zdieľať
bez nazvu Andy Schleck

Foto: SITA/AP
PAUILLAC 25. júla (WEBNOVINY, AFP) - Luxemburský cyklista Andy Schleck sľúbil, že sa na Tour de France o rok vráti a porazí Alberta Contadora, s ktorým v uplynulých dňoch neúspešne zvádzal súboje o žlté tričko vedúceho pretekára i celkové víťazstvo. Dnes absolvuje Schleck spolu s ďalšími cyklistami záverečnú 20. etapu tohtoročných slávnych pretekov s dojazdom na parížskych Elyzejských poliach, ktorá meria 102,5 km a bude mať už len manifestačný a štatistický charakter. Rodák z Luxemburgu je pred ňou na druhej priečke, keď na vedúceho Contadora stráca 39 sekúnd. "Vždy som tvrdil, že sa zlepšujem, no Alberto nie je ľahký súper. Dostal som zo seba všetko, napriek tomu som ho nezdolal," uviedol Schleck. "Vyhral som dve etapy a to ma teší. O rok sa vrátim a zvíťazím. Nemôže byť nezdolateľný," dodal 25-ročný Schleck.

Jedným z rozhodujúcich momentov tohtoročnej Tour bola 15. etapa z Pamiers do Bagneres de Luchon. Španiel Contador v nej profitoval z veľkej smoly svojho hlavného rivala Schlecka, ktorému v záverečnom stúpaní z nepochopiteľných dôvodov spadla reťaz a musel na chvíľu zosadnúť z bicykla. Stratil tým drahocenné sekundy, čo 27-ročný Contador v dojazde majstrovsky využil, obliekol si žlté tričko vedúceho pretekára a dnes popoludní v Paríži sa s najväčšou pravdepodobnosťou po tretí raz stane víťazom Tour de France.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sunderland získal Argentínčana Angeleriho
<< predchádzajúci článok
Contador: Boli chvíle, keď som pochyboval

Schleck: V roku 2011 sa vrátim na Tdf a zvíťazím - diskusné fórum čitateľov