Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ME vo futbale 2008

20. júna 2008

Schweinsteiger po dvoch rokoch opäť katom PortugalskaBastian Schweinsteiger (stredopoliar Nemecka): "Vyzerá to tak, že Portugalsko je mojím obľúbeným súperom"Zdieľať
História sa občas aj vo futbale zvykne opakovať, aj keď Portugalci by si želali, keby to teraz bolo inak. Bastian Schweinsteiger pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta v súboji o bronz strelil Portugalsku dva góly a mal leví podiel na víťazstve Nemcov 3:1. Vo štvrtok v Bazileji mal prsty vo všetkých troch góloch Nemecka vo štvrťfinále majstrovstiev Európy. Prvý sám strelil a na ďalšie dva centroval z priamych kopov na hlavy Miroslava Kloseho a Michaela Ballacka. Nemci zdolali Portugalcov tentoraz 3:2 a predčasne ukončili sen trénera Luiza Felipeho Scolariho o zlatej rozlúčke s národným tímom.

"Vyzerá to tak, že Portugalsko je mojím obľúbeným súperom," komentoval v dobrej nálade po stretnutí 23-ročný stredopoliar mníchovského Bayernu a ďalej pokračoval: "Dostali sme preč z turnaja možno najlepšie mužstvo a presvedčili seba aj ostatných, že vieme hrať futbal. Teraz je už všetko možné. A ešte niečo. Vyhrali sme aj pre nášho trénera, ktorý nás nemohol viesť z lavičky."
Tréner Joachim Löw bol nútený sledovať víťaznú jazdu svojho tímu len z tribúny, keďže UEFA mu "naparila" jednozápasový trest za neprístojnosti počas zápasu Nemecka s Rakúskom. Štyridsaťosemročný nástupca Jürgena Klinsmanna na lavičke "Nationalelf" však dokázal ešte pred stretnutím ušiť na "Seleccao" tú správnu taktiku. Ballack a spol. na trávniku často dominovali, podarilo sa im "vymazať" kľúčové postavy portugalského mužstva a boli nesmierne efektívni, keď prakticky každá vážnejšia príležitosť skončila gólom. "Ukázali sme skvelú organizáciu hry a disciplínu. Smerom dopredu sa nám darili kombinácie, dokázali sme nadviazať na všetko dobré z minulosti. Teraz urobíme všetko pre to, aby sme sa dostali až do finále," skonštatoval Joachim Löw, ktorého kamery v jednej chvíli odhalili zapaľovať si cigaretu, čím sa snažil nemecký lodivod aspoň čiastočne zmierniť obrovskú nervozitu.
Trojnásobní majstri Európy si ešte chvíľu počkajú na svojho semifinálového súpera, ktorý v piatok večer vzíde z dvojice Chorvátsko - Turecko. Nemci si želajú prv menovaných Chorvátov, ktorým by mohli odplatiť prehru 1:2 zo základnej skupiny. "Veľmi radi by sme im dokázali, že sme našli odpoveď na ich hru. Teraz už všetci vedia, že sme tým správnym turnajovým mužstvom, ktoré sa vie o výsledok biť do poslednej sekundy," skonštatoval Löwov asistent Hansi Flick, ktorý vo štvrtok úspešne prebral kompetencie hlavného kouča na lavičke.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mintál chce ukončiť kariéru v Norimbergu
<< predchádzajúci článok
Wimbledon - Fakty, rekordy a kuriozity