Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ME vo futbale 2008

20. júna 2008

Scolari s pocitom krivdy, Ballack podľa neho faulovalNávrat k štvrťfinále ME vo futbale Portugalsko - Nemecko (2:3) + videoZdieľať
Futbalový kouč Luiz Felipe Scolari bude smerovať ďalšie kroky vo svojej trénerskej kariére do londýnskej Chelsea s pocitom krivdy a frustrácie. Postarali sa o to vo štvrtok večer futbalisti Nemecka, keď vo štvrťfinále ME zdolali jeho zverencov - portugalskú reprezentáciu 3:2. Rodák z krajiny samby a kávy pripustil, že ním naordinovaná defenzívna taktika vo štvrťfinále zlyhala, no zároveň namietal, že Michael Ballack pri víťaznom góle "Nationalelf" na 3:1 sotil do chrbáta obrancu Paula Ferreiru a švédsky arbiter Peter Fröjdfeldt podľa Scolariho nemal uznať tento gól. "Nechcem povedať, že Nemecko profitovalo len z tohto gólu. Všetky televízne obrazovky však ukázali, že Ballack jednoznačne posotil nášho hráča. Bohužiaľ to uniklo pozornosti rozhodcu a tento moment nás zastavil. Neviem, či by to zmenilo priebeh zápasu. Možno by sme aj pri neuznaní tohto gólu prehrávajúc 1:2 v záverečnom nápore inkasovali na 1:3 a aj tak by sme podľahli. No bol to faul a rozhodca ho mal odpískať," myslí si Scolari.
Asistent Joachima Löwa Hansi Flick má na celú situáciu iný názor: "Myslím, že sa tým incidentom už nie je treba zaoberať. Vyhrali sme 3:2, už je po zápase. Bol to faul alebo nie? To ma absolútne nezaujíma."
Ballackov gól, ktorý u Portugalcov vyvolal polemiky, naozaj zobral vietor z plachiet mužstvu z Iberského polostrova." V závere na konečných 2:3 z ich pohľadu už len kozmeticky skorigoval Helder Postiga. Portugalčania môžu viniť z neúspechu len sami seba, najmä za to, že príliš skoro inkasovali úvodné dva góly a potom už len ťahali "zajaca za chvost". "Rozhodli štandardné situácie, ale aj iné záležitosti. Jasne som kázal určitým hráčom, že majú brániť Ballacka. Pri štandardných situáciách si však začali meniť súperových futbalistov a Nemci z toho vyťažili. Som smutný, kvalitatívne sme mali na to, aby sme postúpili do semifinále. Všeobecne mojím zverencom nič nevyčítam. Naopak, som pyšný že som s nimi mohol pracovať," dodal kormidelník prezývaný "Felipao" alebo Veľký Filip - Scolari. Mužom zápasu bol Bastian Schweinsteiger, ktorý vsietil prvý gól po prihrávke Lukasa Podolského a druhý ako na podnose ponúkol Miroslavovi Klosemu. "Po vylúčení proti Chorvátsku prisľúbil Basti dobrý výkon a ten svoj sľub dodržal. Napriek tomu, že hlavný tréner Löw musel sedieť na lavičke, do posledného detailu nám vyšlo všetko, čo sme si naplánovali, a to relatívne ľahko. Bojovali sme od prvej do poslednej minúty, môžeme byť hrdí a šťastní. Nemecko je pravým turnajovým tímom. Keď príde na lámanie chleba, vždy sa vieme koncentrovať," skonštatoval Hans-Dieter Flick.

Tretí gól Nemecka je v 4-tej minúte videa

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Wimbledon - Fakty, rekordy a kuriozity
<< predchádzajúci článok
V Pekingu finišujú s prípravami na OH 2008