Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. decembra 2009

Seagle Air prišiel o licenciu na leteckú dopravuSpoločnosť Seagle Air, a.s. so sídlom v Trenčíne prišla o licenciu na prevádzkovanie leteckej dopravy. Minister dopravy Ľubomír Vážny po stredajšom zasadnutí vlády zdôvodnil rozhodnutie o ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Seagle Air, a.s. so sídlom v Trenčíne prišla o licenciu na prevádzkovanie leteckej dopravy. Minister dopravy Ľubomír Vážny po stredajšom zasadnutí vlády zdôvodnil rozhodnutie o odobratí licencie Seagle Airu tým, že nespĺňal technické parametre, keďže nemá lietadlá, ani finančné podmienky.


Ministerstvo dopravy ešte minulý týždeň informovalo, že spoločnosť Seagle Air, ktorá pre finančné problémy v októbri zastavila charterové lety, príde o licenciu na vykonávanie vzdušnej dopravy. Kontrola Leteckého úradu SR preukázala, že dopravca nemôže ďalej vlastniť osvedčenie prevádzkovateľa lietadiel. Ak by Seagle Air získal na prevádzku jedno alebo viac lietadiel a potrebný kapitál, mohol by licenciu na leteckú dopravu získať späť.

Ministerstvo dopravy odobralo 2. septembra tohto roku s okamžitou platnosťou dočasnú licenciu skrachovanej nízkonákladovej leteckej spoločnosti SkyEurope Airlines. Stalo sa tak potom, čo SkyEurope potvrdila oznámenie o bankrote.

Príčinou zrušenia charterových letov spoločnosťou Seagle Air v druhej polovici októbra bolo nenaplnenie kontraktu s talianskym partnerom SkyOne Italy Airlines, Ltd. na prenájom troch lietadiel aj s posádkou na zimné obdobie, kedy sú chartre na Slovensku málo využívané. Kontrakt medzi Seagle Air a SkyOne Italy Airlines podpísali firmy na päťročné obdobie v hodnote 72 mil. eur s opciou predĺženia na ďalších päť rokov. "Letový poriadok bol na tri lietadlá, kde každé lietadlo nalieta minimálne 200 hodín, čo je na zimné obdobie veľmi dobré využitie," uviedol 23. októbra generálny riaditeľ Seagle Air Peter Hanák. Kontrakt zabezpečoval aj ďalší rozvoj pre letné obdobie.

Spoločnosť Seagle Air, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od 5. septembra 2001, eviduje základné imanie 3,319 mil. eur, z toho splatených je 2,689 mil. eur. Seagle Air bol od tohto roka najväčším charterovým dopravcom na Slovensku a tretím najväčším osobným leteckým dopravcom na bratislavskom letisku, na ktorom za desať mesiacov tohto roku prepravil 235,6 tis. cestujúcich. V tomto roku spoločnosť plánovala prepraviť celkom 400 tis. cestujúcich. V ostatnom roku poskytovala služby pre viac ako 15 cestovných kancelárií a množstvo brokerov, vlani s dvomi lietadlami Boeing 737-300 prepravila 145 tis. pasažierov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autobusoví dopravcovia budú platiť nižšie mýto
<< predchádzajúci článok
Eurostat zverejnil počty cudzincov žijúcich v EÚ

Seagle Air prišiel o licenciu na leteckú dopravu - diskusné fórum čitateľov