Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. apríla 2009

Sedem policajtov zranených pri zásahu v IstanbuleNajmenej sedem tureckých policajných príslušníkov utrpelo zranenia pri pondelňajšej prestrelke s podozrivými militantmi v centre najväčšieho tureckého mesta. Informoval o tom starosta Istanbulu Muammer ...Zdieľať
ISTANBUL 27. apríla (WEBNOVINY) - Najmenej sedem tureckých policajných príslušníkov utrpelo zranenia pri pondelňajšej prestrelke s podozrivými militantmi v centre najväčšieho tureckého mesta. Informoval o tom starosta Istanbulu Muammer Guler. Policajti zasahovali skoro ráno v istanbulskom apartmáne, v ktorom sa mali radikálni ľavičiari schovávať. Nad miestom krúžili aj policajné helikoptéry, informovali turecké médiá. Starosta Guler v súvislosti s policajnou akciou oznámil, že zásah bol jedným z celkovo šesťdesiatich, ktoré turecká polícia počas noci podnikla. Výsledkom policajných akcií je zadržanie deviatich podozrivých osôb, čo dokumentuje pokračujúce aktivity Turecka v snahe tvrdo zakročiť predovšetkým voči členom zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK).


Ankara od konca minulého roku stupňuje boj proti kurdským separatistom, ktorí zo svojich základní v severnom Iraku pravidelne ohrozujú Turecko v rámci boja za autonómiu. Konflikt si od roku 1984 vyžiadal okolo 44 tisíc životov. PKK považujú za teroristickú organizáciu Spojené štáty americké aj Európska únia.

SITA_Makfax

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pesimistický scenár vlády počíta s poklesom HDP o 1 %
<< predchádzajúci článok
Podľa TA3 by mal byť novým podpredsedom NR SR Cabaj

Sedem policajtov zranených pri zásahu v Istanbule - diskusné fórum čitateľov