Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. apríla 2018

Sedembolestnú Pannu Máriu si v Šaštíne počas púte uctia mužiNa snímke veriaci počas Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne-Strážach.Zdieľať
Na snímke veriaci počas Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne-Strážach. Foto: TASR/Martin Palkovič
Bratislava/Šaštín 13. apríla (TASR) – Patrónku Slovenska, Sedembolestnú Pannu Máriu, si v sobotu 14. apríla počas púte v Šaštíne v okrese Senica uctia muži. Záujemcovia sa stretnú o 10.00 h na železničnej stanici v Senici, odkiaľ začnú peši putovať do Šaštína. TASR o tom informovala Konferencia biskupov Slovenska (KBS).


Počas cesty bude príležitosť k sviatosti zmierenia a čas na spoločnú modlitbu. "Približne o 12.00 h prídu na lúku pri obci Šajdíkové Humence, kde si prítomní vypočujú krátke slovo na tému "Spolupráca v Biblii". O 13.30 h prídu pútnici do Borského Mikuláša," uviedla KBS. V miestnom Kostole sv. Petra, apoštola predstaví tému "Spolupráca v spoločenstve" Marek Novotný z Trnavy.

Pri Bazilike Sedembolestnej Panny Márie sa o 16.15 h uskutoční modlitba ruženca a následne po nej bude svätá omša. Hlavným celebrantom a kazateľom bude Vladimír Beregi z Koinónie Ján Krstiteľ - Oáza Sklené.

Šaštín je starobylým pútnickým miestom. Národná púť sa tradične koná pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra, ktorý je od roku 1994 v SR dňom pracovného pokoja. Prichádzajú tu nielen veriaci zo Slovenska, ale i z okolitých krajín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V piatok trinásteho by si mali dať zvýšený pozor najmä vodiči
<< predchádzajúci článok
Vydavateľstvo Tranoscius si pripomína 120. výročie založenia

Sedembolestnú Pannu Máriu si v Šaštíne počas púte uctia muži - diskusné fórum čitateľov