Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. marca 2018

Šéfkou Asociácie na ochranu práv pacientov ostáva Mária LévyováŠéfkou Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) ostáva Mária Lévyová, na jej čele bude ďalšie štyri roky. Rozhodlo o tom v pondelok valné ...Zdieľať
Mária Lévyová. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 13. marca (TASR) - Šéfkou Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) ostáva Mária Lévyová, na jej čele bude ďalšie štyri roky. Rozhodlo o tom v pondelok valné zhromaždenie.


Prvým viceprezidentom AOPP sa stal Dominik Tomek, druhou viceprezidentkou Marica Laščeková. Obaja pôsobili v Predsedníctve AOPP už počas predchádzajúceho volebného obdobia. Novými členmi predsedníctva sú Nina Kováčiková a Roman Krivánek.

"Prioritou novozvoleného vedenia bude sledovanie zmien v liekových zákonoch z konca minulého roka, ale aj poradenstvo či vzdelávanie pacientov," povedala Lévyová, ktorá je šéfkou AOPP od novembra 2016.

Valné zhromaždenie okrem Predsedníctva AOPP zvolilo aj troch členov revíznej komisie, tá si potom do funkcie predsedníčky zvolila Jarmilu Fajnorovú.

Lévyová je bývalou šéfkou sesterskej komory. Vyštudovala ošetrovateľstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, dlhé roky pôsobí v zdravotníctve.

AOPP bola založená v roku 2001, ide o najväčšiu strešnú pacientsku organizáciu na Slovensku, združuje 44 špecifických pacientskych organizácií. Bezplatne v rámci svojich poradní dáva informácie o sociálnej pomoci a poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Aktívne zastupuje pacientov aj v rámci legislatívneho procesu, jej cieľom je tiež vzdelávanie pacientov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálny výbor schválil návrh zákona o sociálnom podnikaní
<< predchádzajúci článok
Británia zvažuje v prípade Skripaľ opatrenia proti Rusku

Šéfkou Asociácie na ochranu práv pacientov ostáva Mária Lévyová - diskusné fórum čitateľov