08. apríla 2008

Semifinále SP - Košice - Trnava

MFK Košice - Spartak Trnava 0:0 - odvetný duel je na programe v utorok 22. apríla o 17.00 h v Trnave ŽK: 17. R. Šimko, 64. Cicman - 21. Vaculík, 40. P. Ďuriš, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, T. Somoláni, 2650 divákov Zostavy: Košice: ...

MFK Košice - Spartak Trnava 0:0 - odvetný duel je na programe v utorok 22. apríla o 17.00 h v Trnave ŽK: 17. R. Šimko, 64. Cicman - 21. Vaculík, 40. P. Ďuriš, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, T. Somoláni, 2650 divákov Zostavy: Košice: Putnocký - R. Cicman, Školník, P. Bašista, R. Šimko - Pavol Majerník - J. Majoroš ml. (58. Viazanko), N. Matič (75. Milinkovič) - Kolbas, J. Novák (58. Pavol Jurčo), Bicák Trnava: Rybánsky - V. Pončák, Doležaj, Kožuch, Cíferský - Vaculík (85. M. Guldan), P. Ďuriš, R. Michalík, Barčík (90. Hlavatovič), M. Hruška - Filipovič (67. M. Tomčák) Prvý zápas semifinále Slovenského pohára v Košiciach mal až príliš opatrný prvý polčas. Obe mužstvá na postupovej ceste neinkasovali ani gól a prvé dejstvo ukázalo prečo. Pohárová matematika je neúprosná, a tak zabezpečené obrany mali jednoznačne navrch. V tej hosťujúcej sa prekvapujúco objavil na stopérskom poste útočník Kožuch. Za prvú štyridsaťpäťminútovku videli diváci len dve príležitosti, ktoré za niečo stáli. V 7. min musel Rybánsky vytlačiť priamy kop Košičana Majoroša nad brvno. Minútu pred prestávkou začali domáci rýchlu akciu u Matiča a po Bicákovi a Majorošovi sa lopta dostala až na hrot k Novákovi, jeho šancu však brankár Trnavy zlikvidoval. Hostia z hlbokej defenzívy nevymysleli vôbec nič smerom dopredu. Po obrátke začali futbalisti MFK opäť aktívnejšie, druhú veľkú šancu mal Bicák po Majorošovom ideálnom vysunutí, no sám pred Rybánskym nechal vyniknúť hosťujúceho gólmana. Potom sa hra dostala do slabších koľají. Trnavčania pozorne bránili a domáci sa nedokázali presadiť v ofenzíve. Vzruch priniesla až 71. min a strela Viazanka tesne vedľa. Zahrmieť však mohlo aj na opačnej strane, keď po Barčíkovej prihrávke zahodil tutovku Hruška. V 77. min sa dostal do výbornej príležitosti Viazanko, išiel sám na Rybánskeho, ten však jeho pokus zmaril. Košičania mali potom výhodu niekoľkých rohových kopov, ešte viac zatlačili hostí pred šestnástku, no SITA