02. februára 2008

Škrtel prispel svojím výkonom k víťazstvu FC Liverpool

Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel si v sobotňajšom stretnutí 25. kola najvyššej anglickej súťaže pripísal svoj prvý celý duel v Premier League v drese slávneho FC Liverpool.

LIVERPOOL 2. februára (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel si v sobotňajšom stretnutí 25. kola najvyššej anglickej súťaže pripísal svoj prvý celý duel v Premier League v drese slávneho FC Liverpool. Dvadsaťtriročný rodák z Handlovej síce už odohral za "The Reds" v jednom prípade celých 90 minút, išlo však "len" o zápas IV. kola FA Cup-u proti účastníkovi zo šiestej najvyššej súťaže Havant & Waterlooville (5:2, Škrtel sa nešťastne prezentoval vlastencom). Predtým ešte 22-násobný reprezentant SR zaznamenal 20 minút v úlohe striedajúceho hráča v ďalšom súboji Premier League proti Aston Ville Birmingham (2:2). V sobotu zavítal na Anfield Road AFC Sunderland, ktorý bol najmä v prvom polčase veľmi nepríjemným súperom. Tréner Rafael Benitez sa rozhodol dať dôveru slovenskému strednému obrancovi, ktorý nastúpil rovnako ako proti Havantu v stopérskej dvojici s fínskym 34-ročným veteránom Samim Hyypiäm. Dlhoročnú oporu zadných radov FC Liverpool a stabilného člena reprezentačného kádra Albiónu Jamieho Carraghera tentoraz španielsky kouč posunul na pravú stranu defenzívnej formácie, vľavo nastúpil Fabio Aurelio. Toho však po slabom výkone v prvej štyridsaťpäťminútovke nahradil Steve Finnan. Hráčom 18-násobného anglického ligového šampióna sa podarilo zlomiť odpor súpera až po zmene strán. V 57. min sa pred viac ako 43-tisícovou kulisou presadil Peter Crouch. Po Škrtelovom odkope a práve Crouchovom vyhratom hlavičkovom súboji zvýšil na 2:0 pre favorita v 69. min rýchlonohý Fernando Torres, minútu pred koncom riadneho hracieho času potom stanovil na konečných 3:0 z pokutového kopu po faule na Pennanta kapitán domácich Steven Gerrard. Bývalý hráč Trenčína a Zenitu Petrohrad Škrtel bol počas celého duelu oporou svojho tímu, jeho výkon sa zaobišiel bez vážnejších zaváhaní. Variant s ním a Hyypiäm ako stopérmi a Carragherom v úlohe pravého, ofenzívne ladeného beka sa javí ako celkom dobrá možnosť pre trénera Beniteza. Liverpool poskočil po svojom prvom ligovom víťazstve v kalendárnom roku 2008 na piatu priečku tabuľky so ziskom 43 bodov. Najbližšie zavítajú Škrtel a spol. v 26. kole Premier League na Stamford Bridge, kde ich v šlágri víkendového programu čaká v nedeľu 10. februára FC Chelsea. Výsledok: FC Liverpool - AFC Sunderland 3:0 (0:0) Góly: 57. Crouch, 69. F. Torres, 89. Gerrard (z 11 m) Zostava FC Liverpool: Reina - Carragher, M. ŠKRTEL, Hyypiä, Fabio Aurelio (46. Finnan) - Leiva Lucas (61. Benayoun), Gerrard, Mascherano, Pennant - Crouch (83. Kuyt), F. Torres SITA