01. marca 2013

Skvelá Kuzminová získala v Nórsku bronz, s bodmi aj Gereková

Suverénnou víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 7. kola Svetového pohára v biatlone v areáli Holmenkollen na predmestí nórskej metropoly Oslo sa stala domáca reprezentantka Tora Bergerová. ...

anastasia kuzminova OSLO 1. marca (WEBNOVINY) - Suverénnou víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 7. kola Svetového pohára v biatlone v areáli Holmenkollen na predmestí nórskej metropoly Oslo sa stala domáca reprezentantka Tora Bergerová.

Bolo to jej jubilejné 25. prvenstvo v pretekoch toto rangu v kariére. Bezchybne zvládla obe strelecké položky, k tomu pridala tradične kvalitný bežecký výkon.

Druhá skončila Bieloruska Darja Domračevová, bronz si vybojovala slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová. "Nasťa“ podala skvelý bežecký výkon, ktorým dokázala eliminovať dva nepresné výstrely - po jednom na oboch položkách. Bolo to jej druhé umiestnenie na pódiu pre medailistky v aktuálnej sezóne, trináste v kariére. Do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus si pripíše 48 bodov.

Bergerová bola o vyše pol minúty rýchlejšia. Druhej Slovenke v 91-člennom štartovom poli Janke Gerekovej nevyšla streľba v stoji. Po úvodnej ležke bola ešte pred Kuzminovou, v stoji však netrafila dva terčíky a rovnaký počet trestných okruhov ju odsunul až do štvrtej desiatky výsledkovej listiny. Za víťaznou Bergerovou zaostala o 2:17,1 min a to jej stačilo na 38. miesto, za ktoré jej na konto pribudnú 3 body.