Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. mája 2009

Štvanica a poľovačka na Jána Slotu pokračujeŠtvanica a poľovačka na Jána Slotu podľa predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a podpredsedu SNS Rudolfa Pučíka pokračuje. "Odmena je zrejme lákavá, prvé obete už priniesla v roku 2008, ...Zdieľať
BRATISLAVA 19. mája (WEBNOVINY) - Štvanica a poľovačka na Jána Slotu podľa predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a podpredsedu SNS Rudolfa Pučíka pokračuje. "Odmena je zrejme lákavá, prvé obete už priniesla v roku 2008, hercov v kauzách pribúda, ale šancu dostávajú aj umelci, ktorí majú talent a pravdu si nectia," vyhlásil dnes Pučík pre agentúru SITA v súvislosti s medializovanými informáciami, podľa ktorých policajtka z Úradu na ochranu ústavných činiteľov nechcela pustiť šoféra predsedu SNS Jána Slotu do garáže Národnej rady SR, pretože nemal príslušné povolenie a neviezol ani žiadneho poslanca. Predseda SNS Ján Slota jej vraj za to vulgárne vynadal. "Verzia, ktorú občanom ponúkli médiá a druhá hovorkyňa ministerstva vnútra - policajtka L. N. nemá prázdne okná, ale výklady a absentujú v nej relevantné dôkazy. Čakám na záznam z kamerového systému so zvukom. Ak bude predložený, rád sa k tejto téme vyjadrím aj v inej rovine," zdôraznil Pučík. Zároveň vyjadril presvedčenie, že na relevantné dôkazy mal počkať aj "prvý hovorca ministerstva vnútra pán E. T., ktorý v minulosti neprejavil ľútosť v prípadoch, v ktorých bola dôkazná situácia prehľadná a ustálená. Skutočnosť, že nemá právnickú prax a vždy tlmočí len názory iných, ho ospravedlňuje,“ dodal.


"Ty p...! Okamžite pusť môjho šoféra! Kto si ty, načo si tu?! Ty p...!“ Predseda SNS Ján Slota takto pred tromi týždňami večer vynadal policajtke Ľudmile Novákovej z Úradu na ochranu ústavných činiteľov. "Vodič išiel sám, nemal sa ako preukázať a pre mňa to bola cudzia osoba. Ja nemôžem niekoho pustiť dnu len na základe toho, že mi povie, kto je,“ potvrdila Nováková udalosť denníku SME. Slotovi svoje meno nepovedala, ukázala mu číslo, ktoré nosia ochrankári viditeľne pripnuté na saku. Prípad však hneď po Slotovom odchode oznámila nadriadeným. "Správala som sa tak, ako mám, konala som v súlade so smernicami a zákonom. Spísala som úradný záznam, ktorý som postúpila svojmu nadriadenému,“ povedala policajtka, ktorá robí ochrankárku sedem rokov.

„Prípad riešime v rámci interných štruktúr. Takéto konanie je poľutovaniahodné, o to viac, že išlo o ženu,“ povedal hovorca ministerstva vnútra Erik Tomáš. V garážach Národnej rady SR sú kamery. Či si polícia záznam vyžiadala, Tomáš nepovedal. Prípad vraj riešia a podrobnosti nebudú zverejňovať.

Denník SME si záznam vyžiadal od predsedu NR SR Pavla Pašku. Ten sa k prípadu odmietol akokoľvek vyjadriť. Paška neodpovedal ani na otázku, či považuje takéto správanie sa koaličného partnera a poslanca za vhodné. Denník pripomína, že Paška už v minulosti Slotu kryl. Odmietol zverejniť kamerový záznam z chodby parlamentu, ktorý by potvrdil, že Slotu podpisuje do prezenčnej listiny predseda poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj. Slotu Paška odmietol potrestať, hoci mal podľa rokovacieho poriadku prísť o poslanecký plat. Vysvetľoval to tým, že mu verí.

Podľa priestupkového zákona ten, „kto inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech“ spácha priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Pokuta za to je do 33 eur. Poslanci majú na priestupky tohto typu imunitu, polícia by však aj tak mala o nich vyhotoviť záznam.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Policajtka dodržala predpis, Slota jej vynadal (19. 5. 2009)
 Slota chce hospodársku krízu mierniť výstavbou nájomných bytov (28. 2. 2009)
 Slota neškodí, len pravdivo pomenúva veci, tvrdí SNS (19. 2. 2009)
 Nikdy som nič nezobral späť, ani nezoberiem, tvrdí Slota (6. 1. 2009)
 Csáky to má v hlavičke trochu popletené, trvdí Slota (4. 1. 2009)
 Slota v pléne urážal, na reakcie opozície nepočkal (8. 12. 2008)
 My si sypeme popol a na maďarské zákony sa nehľadí, uviedol Slota (23. 11. 2008)
 Maďarská republika ekonomicky skrachovala, tvrdí Slota (22. 11. 2008)nasledujúci článok >>
Paška zvolaním schôdze znemožnil poslancom byť na sneme ZMOS
<< predchádzajúci článok
NDS pripravuje ďalšie súťaže na rýchlocestách a diaľniciach

Štvanica a poľovačka na Jána Slotu pokračuje - diskusné fórum čitateľov