24. februára 2012

Slovan prelomil smolu v Skalici

Výsledky 51. kola slovenskej hokejovej extraligy. HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) I. tretina Už v úvodných sekundách predviedla prvá ...

skalica slovan BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) - Výsledky 51. kola slovenskej hokejovej extraligy.

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

I. tretina

Už v úvodných sekundách predviedla prvá skalická formácia kombinačnú akciu zakončenou gólom Školiaka do pravého horného rohu bránky.

Nechýbalo však veľa a hostia mohli protiútokom odpovedať - ešte stále v 1. min.

Slovan napokon vyrovnal v 4. min po tom, ako sa puk odrazil od Lakosila a situáciu najpohotovejšie zvládol Šatan. Domácim sa v polovici prvej tretiny naskytla možnosť upraviť stav vo dvoch na seba nadväzujúcich presilových hrách, ale hostia sa dokázali ubrániť.

II. tretina

Do druhej časti úspešnejšie vstúpili Bratislavčania, keď Kudrna s Hudecom získali puk v útočnom pásme pri skalickej rozohrávke a prekonali Lakosila.

Po tomto góle si Záhoráci vytvorili tlak, ale Konrád zneškodnil mnohé ich akcie. Poradil si aj so strelou Lušňáka, ktorý sa osamotene ocitol pred bránkou. Spomedzi šancí "belasých" vynikol samostatný únik a blafák Skokana v 27. min, Lakosil však podržal svoj tím.

III. tretina

V záverečnom dejstve sa hra zdynamizovala a útok striedal útok na oboch stranách. Najbližšie k vydarenému zakončeniu bol kapitán domácich Pálffy, ale ani z tesnej blízkosti neprekonal Konráda. Domáci sa naďalej snažili nájsť recept na vyrovnanie, Bratislavčania však ukázali kvalitnú prácu v obrane. V poslednej minúte hrali Skaličania power-play, ale nepodarilo sa im vynútiť si predĺženie.

Góly: 1. R. Školiak (J. Hruška, Pálffy) - 4. Šatan (Štajnoch, Bulík), 23. M. Hudec (A. Kudrna)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Šefčík, M. Junek, 3495 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Jankovič, Pojkar, Magušin, Křetinský, Gula - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Kutálek, Holovič, Šátek - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - J. Jurík, Klejna, R. Konečný
Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, Jass, P. Frühauf, Luža, L. Kozák, Štajnoch, M. Bakoš - Šatan, Bulík, L. Hudáček - D. Skokan, Kukumberg, M. Bartánus - Preisinger, M. Hudec, A. Kudrna - D. Buc, M. Sloboda, Harvey