16. septembra 2009

Slovan zdolal v dohravke 2. kola Corgoň ligy Žilinu

Slovan Bratislava zdolal v dohrávke 2. kola Corgoň ligy MŠK Žilinu 2:1. V úvodnej desaťminútovke odloženého stretnutia ako prvý obrane Žiliny pohrozil útočník Slovana ...

AKTUALIZOVANÉ o 19:25 BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Slovan Bratislava zdolal v dohrávke 2. kola Corgoň ligy MŠK Žilinu 2:1. V úvodnej desaťminútovke odloženého stretnutia ako prvý obrane Žiliny pohrozil útočník Slovana Sylvestr, ale jeho technická strela padla na hornú sieť brány hostí. V 14. min sa v pokutovom území Žiliny nepresadil kapitán Slovana Slovák, ktorý v záverečnej fáze svojej akcie nemal komu prihrať. To isté sa v 19. min prihodilo aj hosťujúcemu Lietavovi. O päť minút neskôr dravý Sylvestr prehral osobný súboj s dôrazným Adautom. Po polhodine hry Ivana po akcii Sylvestra poslal loptu iba do rúk hosťujúceho gólmana Dúbravku. Vzápätí jeho náprotivok vo svätyni Slovana vyhral osobný súboj s Lietavom, ktorého v pokutovom území presným centrom našiel Jež. O dve minúty úplne voľný Sylvestr z dvanástich metrov vysoko prestrelil bránu Žiliny, k strele ho presnou prihrávkou vyzval Ivana. Vzápätí opäť centroval Ivana, no pred nabiehajúcim Kozákom zachránil Leitner. Keď sa ani jedno mužstvo nevedelo presadiť technickými akciami, skúšali to strelami z diaľky obrancovia domácich Petráš a Dobrotka. Žilinčania boli blízko k úspechu dve minúty pred koncom prvého polčasu, ale do strely Lietavu sa pohotovo vrhol Breznaník.

Zlomovým momentom súboja dvoch vyspelých mužstiev bola 51. min, kedy po dvoch zbytočných kontaktoch s hráčmi Slovana (brankárom Putnockým a útočník Masarykom) bol vylúčený obranca Žiliny Šourek. Vyjadrením okamžitého náporu "belasých" bola nádherná strela Halenára z 25 m z priameho kopu, ktorá skončila v ľavom hornom rohu Putnockého brány. Slovanisti sa však z vedenia dlho netešili, lebo po obetavej hlavičke Guldana v 67. min hostia vyrovnali. Strelca gólu v bezprostrednej blízkosti našiel presnou hlavičkou Lietava, Putnocký zostal stáť na bránkovej čiare. V 70. min Halenár našiel presným centrom Petráša, no ten loptu z výskoku poslal len do rúk Dúbravku. Biliardovú akciu Kozák - Halenár - Masaryk o tri minúty neskôr zastavil pozorný Dúbravka. V 77. min Bagayoko centrom našiel voľného Sylvestra a ten technickým lobom opäť poslal loptu na vrchnú sieť brány hostí. Najkrajšia akcia sa zrodila v 82. min, keď kapitán domácich Slovák sa odhodlal k odvážnemu sólu a svoju ukážkovú akciu zakončil presnou strelou do siete Žiliny. Hostia spod Dubňa boli veľmi blízko k vyrovnaniu v 88. min, no Putnockého na čiare zastúpil pohotový Dosoudil a aj preto sa toto stretnutie skončilo víťazstvom Slovana 2:1. Autor víťazného gólu Slovák stretnutie po druhej žltej karte v nadstavenom čase napokon nedohral.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:1 (0:0)
Góly: 61. Halenár, 82. Slovák - 67. Ľ. Guldan, ŽK: 34. Slovák, 48. Breznaník, 61. Halenár, 85. Bagayoko - 49. Šourek, 83. Ľ. Guldan, ČK: 90.+ Slovák (Slovan) po druhej ŽK - 51. Šourek (Žilina) po druhej ŽK, rozhodovali: Vlk - Balko, Hrčka, 3305 divákov

Slovan: Putnocký - P. Petráš (80. Valachovič), Dobrotka, Dosoudil, Breznaník (74. Bagayoko) - Saláta - Ivana (46. Masaryk), J. Kozák ml., Slovák - Halenár - Sylvestr
Žilina: Dúbravka - Adauto, Piaček, Šourek, Leitner - Pečalka - D. Kobylík (62. Rilke), Jež, Bello (54. Ľ. Guldan), Patrik Mráz (64. Vyskočil) - Lietava

Hlasy:

Michal Hipp (tréner Slovana): "Toto stretnutie sme chceli vyhrať, pretože v poslednom čase sme mali veľmi zlú sériu a tú sme chceli konečne pretrhnúť. V predzápasovej príprave som hráčov zdôrazňoval, aby si dávali pozor, pretože hráme so Žilinou, ktorá je kvalitná najmä pri ovládaní lopty. Žilinčania sú veľmi silní aj pri zahrávaní štandardných situácií. Nástup do prvého polčasu nám vyšiel podľa predstáv, mali sme veľa rohov i štandardných situácií, ale nevyťažili sme z toho nič. Vydaril sa nám i nástup do druhého polčasu, keď sme si vypracovali viacero príležitostí, no paradoxom súboja bolo, že súper začal hrať dôraznejšie a bojovnejšie až po vylúčení jeho hráča. Ozdobou tohto stretnutia boli všetky góly."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Ja v podstate na tomto stretnutí nemám čo hodnotiť. Nehrali sme futbal podľa našich predstáv, na čom má veľkú zásluhu nekvalitný a hrboľatý terén a iné okolnosti, ktoré diváci v televízii určite videli. Mrzí ma, že sme prehajdákali prvý polčas, v ktorom sme nehrali taký futbal, aký sme si predsavzali. V druhom dejstve moji hráči bojovali, nemôžem im za túto časť hry nič vytknúť, ale som presvedčený, že dnes by na Slovane nevyhral možno ani Real Madrid. Viac k tomu nemám čo povedať, nech si každý urobí na zápas názor sám."