12. marca 2016

Slovenky deklasovali Fínsko. Severankám dovolili streliť len 8 gólov

Slovenská reprezentantka Dominika Horňáková (vpravo) a Fínka Bettina Lillqvistová v odvetnom zápase Slovensko - Fínsko 2. fázy kvalifikácie na ME žien vo Švédsku 12. marca 2016 v Partizánskom. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Partizánske 12. marca (TASR) - Slovenské hádzanárky si v kvalifikácii ME 2016 pripísali na konto druhé víťazstvo. V sobotu potvrdili v Partizánskom úlohu veľkého favorita jasným triumfom nad Fínskom 25:8 a sú stále v hre o postup na decembrový európsky šampionát do Švédska.

Zverenky trénera Dušana Poloza rovnakého súpera zdolali uplynulú stredu v meste Vantaa 29:15 a s outsiderom 5. kvalifikačnej skupiny tak získali povinné štyri body. V tabuľke im patrí naďalej tretia priečka. Priamo na šampionát postúpia prvé dva tímy a najlepší z tretích miest všetkých skupín.

Kvalifikácia ME 2016 vyvrcholí záverečným dvojzápasom v júni tohto roka, Slovenky privítajú 1. júna v Michalovciach Maďarsko a o tri dni neskôr nastúpia v Plocku proti Poľsku.

Slovenky odohrajú na budúci týždeň ešte dve prípravné stretnutia proti Nórsku. Najskôr v utorok 15. marca o 17.30 v Trenčíne, o deň neskôr v Partizánskom (17.00 h).

Slovenské reprezentantky pred odvetným zápasom Slovensko - Fínsko 2. fázy kvalifikácie na ME žien vo Švédsku 12. marca 2016 v Partizánskom. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slovenky sa v prvom polčase prezentovali najmä prvotriednou obranou na čele s brankárkou Súlovskou a v úvodnej tridsaťminútovke inkasovali iba trikrát. Smerom vpred to bolo síce často rozhárané, napriek tomu nebolo o víťazovi od začiatku pochýb. Za osem minút svietilo na tabuli 4:0 a v polčasovej prestávke viedli domáce pohodlne o osem gólov, keď sa strelecky darilo najmä autorke štyroch presných zásahov Školkovej.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej polovici. Slovenská ekipa jednoznačne dominovala na oboch stranách ihriska a jej náskok narastal. Szarková zvýšila v 41. minúte už na 17:4 z pohľadu favorita, ktorého dominanciu aj po zmene strán podčiarkla viacerými úspešnými zákrokmi v bránke Súlovská. Zaplnená hala v Partizánskom sa tak dočkala suverénného víťazstva iba s ôsmimi inkasovanými gólmi.

Kvalifikácia ME 2016 - 5. skupina:

Slovensko - Fínsko 25:8 (11:3)

Zostava a góly SR: Medveďová, Súlovská - Rechtorisová, Fiľková-Trehubová 1, Školková 7/1, Horňáková 2, Szarková 4, Súkenníková 3, Holešová 1, Rajnohová 2, Czaniková 2, Klučková 1, Michnová, Habánková 2, Minárčiková. Najviac gólov Fínska: Hilliová a Näräkkäová po 2. Rozhodovali: Ilievová, Karbesková (obe Maced.), vylúčenia: 4:1, 7m hody: 2/1 - 2/1, 1300 divákov

.

Slovenská reprezentantka Martina Školková (uprosterd) a Fínky Julia Lönnborgová (vľavo) a Sara Jänttiová v odvetnom zápase Slovensko - Fínsko 2. fázy kvalifikácie na ME žien vo Švédsku 12. marca 2016 v Partizánskom. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slovenká reprezentantka Simona Szarková (uprostred) a Fínky Bettina Lillqvistová (vľavo) a Sara Jänttiová odvetnom zápase Slovensko - Fínsko 2. fázy kvalifikácie na ME žien vo Švédsku 12. marca 2016 v Partizánskom. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slovenké reprezentantky v odvetnom zápase Slovensko - Fínsko 2. fázy kvalifikácie na ME žien vo Švédsku 12. marca 2016 v Partizánskom. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slovenka Martina Školková (vľavo) v odvetnom zápase Slovensko - Fínsko 2. fázy kvalifikácie na ME žien vo Švédsku 12. marca 2016 v Partizánskom. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Barcelona rozstrieľala Getafe. Zvíťazila 6:0