31. marca 2016

Slovenskí volejbalisti do 20 rokov prehrali s Francúzmi po boji 0:3

Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom prvom zápase na turnaji 2. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy v rakúskom Steinbrunne s ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann
Steinbrunn 31. marca (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom prvom zápase na turnaji 2. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy v rakúskom Steinbrunne s favoritom E-skupiny Francúzskom vo vyrovnanom zápase 0:3. V piatok sa od 18:30 stretnú s domácim Rakúskom, ktoré prehralo s Nórskom 1:3. Priamo na ME 2016 do Bulharska (2. - 10. september) postúpi víťaz skupiny, tím z druhého mieste ešte dostane šancu v 3. kole kvalifikácie.

E-skupina KME do 20 rokov mužov - Steinbrunn, Rakúsko

Slovensko - Francúzsko 0:3 (-22, -18, -23)

78 minút, rozhodovali: Cevik (Tur.) a Balandžič (Srb.)

Zostava SR: Jančura 1, Firkaľ 8, Kováč 6, J. Petráš 7, Horváth 4, Pokopec 11, libero Kyšeľa (Kozák 5). Tréner: I. Hiadlovský.

Favorizovaní Francúzi viedli v prvom sete 9:7, ale Slováci pri servise kapitána Jančuru otočili na 11:9. Zlomový moment v tomto dejstve nastal v jeho polovici, keď súper v jednej rotácii získal sériu bodov a odskočil na 16:13. Slováci sa odvtedy márne pokúšali dobehnúť náskok súpera, oba tímy sa presadzovali v útoku a tak prvý set rozhodla jednej pasáž pred druhým technickým timeout. Francúzi vyhrali vyrovnaný prvý set 25:22.

Úvod druhého setu bol vyrovnaný, po Horváthovom ese viedli Slováci 8:7. Francúzi lepšie bránili a dostali sa do náskoku 14:11 a na druhom technickom timeoute bolo 16:12. Náskok si Francúzi udržali a druhý set vyhrali 25:18.

V treťom sete zostal na poste univerzála Rak, ktorý nastúpil už v priebehu druhého setu a chytil sa. Úvod bol vyrovnaný a Slováci sa dostali do vedenia 12:10 po dobrej obrane na sieti. Francúzi však potom mali mierne navrch a vypracovali si náskok 18:16. Slováci zabojovali a po pekných blokoch otočili na 19:18. V dramatickej koncovke premenili Francúzi prvý mečbal esom, tretí set vyhrali 25:23 a celý duel 3:0.